Szpilka vs Rozanski posunuto o dva týdny!

Duel v nové váhové kategorii bridgerweight Artur Szpilka a Lukasz Rozanski se posunul o dva týdny na 22. května. Vítěz získá Mezinárodní titul WBC!

8.5.2021 – Řešov, Polsko
Bridgerweight
Artur Szpilka vs Lukasz Rozanski

Polská jednička a světová šestka “Szpila” Artur SZPILKA (24-4-0, 16 KO) a neporažená polská dvojka a světová desítka Lukasz ROZANSKI (13-0-0, 12 KO) se utkají v desetikolové bitvě o Mezinárodní titul organizace WBC!

Artur Szpilka to v roce 2016 dotáhl v nejtěžší váhové divizi až k titulovému zápasu s tehdejším šampiónem Deontayem Wilderem. V zápase ve kterém Polák sice předvedl parádní výkon, nakonec skončil v devátém kole brutálním knockoutem.

Ve Szpilkovi se po tomto zápase něco zlomilo a jeho výkony šli strmě dolů. Tvrdý výprask od krajana Adama Kownackiho, vítězství nad nevýrazným Dominickem Guinnem, slabý výkon s dalším krajanem Mariuszem Wachem nebo tvrdý knockout od Derecka Chisory. Poté přišla výhra nad slabým Italem Fabiem Tuiachem a naposledy loni v březnu vybodoval spíše v remízovém zápase Ukrajince Serhiy Radchenka v křížové váze.

Nyní se Szpilka po více jak roce vrátí mezi šestnáct provazu v nové váhové kategorii Bridgerweight (90,7 kg – 101,6 kg) a bude to rovnou o mezinárodní titul WBC. Do cesty se mu postaví neporažený Polák Lukasz Rozanski.

Rozanski o sobě dal poprvé znát, když v září 2017 knockoutoval polskou legendu a veterána Alberta Sosnowskiho. Zlom v kariéře ale přišel v červenci 2019, kdy velmi překvapivě ve čtvrtém kole knockoutoval favorita duelu Izuagbe Ugonoha.

Loni odboxoval dva zápasy, přičemž oba vyhrál před limitem ve druhém kole. Nejdříve v červnu ukončil Lotyše Eriksa Kalasnikovse a následně v září dvaačtyřicetiletého Turka Ozcana Cetinkaya.