Szpilka vs Rozanski o titul WBC!

Máme zde potvrzený druhý duel v nové váhové kategorii bridgerweight. Poláci Artur Szpilka a Lukasz Rozanski se utkají 8. května o mezinárodní titul WBC!

8.5.2021 – Polsko
Bridgerweight
Artur Szpilka vs Lukasz Rozanski

Polská jednička a světová šestka “Szpila” Artur SZPILKA (24-4-0, 16 KO) a neporažená polská dvojka a světová desítka Lukasz ROZANSKI (13-0-0, 12 KO) se utkají v desetikolové bitvě o Mezinárodní titul organizace WBC!

Artur Szpilka to v roce 2016 dotáhl v nejtěžší váhové divizi až k titulovému zápasu s tehdejším šampiónem Deontayem Wilderem. V zápase ve kterém Polák sice předvedl parádní výkon, nakonec skončil v devátém kole brutálním knockoutem.

Ve Szpilkovi se po tomto zápase něco zlomilo a jeho výkony šli strmě dolů. Tvrdý výprask od krajana Adama Kownackiho, vítězství nad nevýrazným Dominickem Guinnem, slabý výkon s dalším krajanem Mariuszem Wachem nebo tvrdý knockout od Derecka Chisory. Poté přišla výhra nad slabým Italem Fabiem Tuiachem a naposledy loni v březnu vybodoval spíše v remízovém zápase Ukrajince Serhiy Radchenka v křížové váze.

Nyní se Szpilka po více jak roce vrátí mezi šestnáct provazu v nové váhové kategorii Bridgerweight (90,7 kg – 101,6 kg) a bude to rovnou o mezinárodní titul WBC. Do cesty se mu postaví neporažený Polák Lukasz Rozanski.

Rozanski o sobě dal poprvé znát, když v září 2017 knockoutoval polskou legendu a veterána Alberta Sosnowskiho. Zlom v kariéře ale přišel v červenci 2019, kdy velmi překvapivě ve čtvrtém kole knockoutoval favorita duelu Izuagbe Ugonoha.

Loni odboxoval dva zápasy, přičemž oba vyhrál před limitem ve druhém kole. Nejdříve v červnu ukončil Lotyše Eriksa Kalasnikovse a následně v září dvaačtyřicetiletého Turka Ozcana Cetinkaya.

Těžko říct, kdo bude favoritem tohoto duelu. Zkušenosti jsou jednoznačně na straně Szpilky, ale jeho poslední zápasy stály za starou bačkoru. Rozanski zase kromě vítězství nad Ugonohem pomalu neporazil nikoho, kdo by stál více za řeč. Každopádně vítěz se pravděpodobně stane vyzyvatelem šampióna, který vzejde ze zápasu Bryant Jennings vs Oscar Rivas, který se bude konat 18. června v Kanadě!


NOVÝ RATING BRIDGERWEIGHT WBC

  1. Oscar Rivas
  2. Kevin Lerena
  3. Bryant Jennings
  4. Dmitry Kudryashov
  5. Evgeny Romanov
  6. Artur Szpilka
  7. Alen Babic Croatia
  8. Shigabudin Aliev
  9. Bilal Laggoune
  10. Lukasz Rozanski