Szpilka se připravuje na další souboj ve Španělsku. Soupeřem mu bude Fabio Tuiach!

Bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa a aktuální světová dvaatřicítka, Artur „Szpila The Pin“ Szpilka (22-4-0, 15 KO), se poctivě připravuje na další souboj ve Španělsku pod vedením Romana Anuczina.

Devětatřicetiletý italský bojovník Fabio Tuiach (29-6-0, 16 KO) bude dalším soupeřem pro polského válečníka Artura Szpilku. Rodákovi z Trieste patří až 223. pozice světového žebříčku a z rodné Itálie vytáhl paty pouze dvakrát. V roce 2008 se utkal o evropský titul EBU v křížové váze s Marco Huckem, který jej však hladce sfoukl ve dvou kolech. Další šanci na evropský titul, tentokrát WBO a v těžké váze, dostal italský válečník v roce 2015, jenže s Wallischem dopadl do puntíku stejně, jako s Huckem.

To třicetiletý Szpilka je v tomto souboji velkým favoritem, byť v posledním utkání s Dereckem Chisorou obdržel brutální knockout. Rodák z Věličky si je vědom toho, že je to pro něj souboj o všechno. „Potřeboval jsem vypadnout a dostat se pryč od špatných myšlenek. Španělsko je přesně to, co nyní potřebuji. Cítím se skvěle a těším se na další souboj. Když jsem sem přijel, tak jsem vážil 118 kilogramů a nyní už mám 110 kilo. V souboji budu vážit ještě méně.“ – Rozpovídal se svěřenec Romana Anuczina.

„Vím, že mým soubojem s Dereckem Chisorou se nyní každý soupeř inspiruje. Bude se snažit udělat totéž a vsadí vše na jednu kartu, ale ne každý má sílu jako Dereck. Pro Tuiacha je to skvělá příležitost se ukázat, ale pro mě je to bitva o všechno.“ – Uvědomuje si Szpilka, který se se svým soupeřem setká 26.10.2019 na galavečeru Knockout Boxing 8 v Polsku.