Szpilka odmítl souboje s Usykem i Pulevem!

Artur Szpilka

Profesionální ring netrpělivě vyhlíží návrat polského válečníka Artura „Szpila The Pin“ Szpilky (22-3-0, 15 KO). Ten však na návrat nikterak nespěchá a postupně odmítl nabídky od Oleksandra Usyka a Kubrata Puleva.

Naposledy se polský boxer objevil v ringu 11.10.2018, kdy v hodně těsném duelu vybodoval (kontroverzně) krajana Mariusze Wacha. V samotném souboji si však sáhl na dno svých sil. Několikrát během souboje se totiž devětadvacetiletý neúspěšný vyzývatel o titul ocitl v problémech. V posledním dějství pak nebyl daleko od ukončení před limitem. Přesto duel se štěstím dokončil a vyhrál sporně na body 96-93, 97-93 a 94-95. Následně se rodák z polské Věličky stáhl do ústraní a začal na sobě hodně pracovat.

Artur Szpilka vs Adam Kownacki

Szpilka dokonce odmítl několik lukrativních soubojů, aby se mohl, co nejlépe, připravit na svůj nadcházející duel, který by měl přijít v červnu. „Dostali jsme nabídky od Usyka a Puleva, ale okamžitě jsme je odmítly. Artur nyní spolupracuje s trenérem Anuczinem, který jasně určil termín, po který chce přípravu. Tento termín se stanovil na červen a my jej hodláme dodržet. Spolupráce s novým trenérem je výborná. Artur je pozitivně naladěný a jeho forma je vynikající. Jeho tělo prošlo obrovskou transformací.“ – Prohlásil Andrzej Wasiliewsku, který zastupuje polského bijce.