Szpilka i Chisora ukončili svoje přípravné kempy. Příští víkend je čeká bitva!

Polský rebel Artur „Szpila The Pin“ Szpilka (22-3-0, 15 KO) i britský raubíř Dereck „War“ Chisora (30-9-0, 21 KO) ukončili svoje přípravné kempy a nyní se soustředí na nadcházející bitvu, která se uskuteční příští víkend, 20.7.2019, v londýnské O2 Aréně.

Jak světová čtyřiadvacítka, Artur Szpilka, tak světová šestnáctka, Dereck Chisora, ukončili svoje tréninkové kempy a nyní se již pouze soustředí na jejich víkendový střet. V kempu se třicetiletý Polák připravoval společně s novým koučem, Romanem Anuczinem. Pro sparingy mu pak byl k dispozici německý borec, Erkan Teper a mistr Ukrajiny v těžké váze, Igor Shevadzutsky. Pětatřicetiletý Brit se připravoval po boku svého kouče, Davida Coldwella, se kterým již jeden souboj absolvoval. Za tréninkové parťáky si rodák ze Zimbabwe vybral zejména leváky, Joeyho Abella, Jasona Bergmana a Senada Gashiho.

„Jsem zdravý a nemohu se dočkat, až budu bojovat.“ – Prozradil před odletem do britské metropole polským novinářům Szpilka. „Zmizel jsem ze sociálních sítí. V hlavě mám jen Londýn a Chisoru. To, co jsem chtěl říci, jsem už řekl. Dost bylo řečí o mém soupeři, o jeho silných a slabých stránkách. Je čas jí do ringu a udělat si svoji práci.“ – Dokončil své povídání rodák z Věličky. Ten se v pondělí chystá na let do Londýna, kde ještě absolvuje veřejný trénink, tiskovkou konferenci a oficiální vážení. Jenže právě Chisora je známý tím, že velice rád provokuje své soupeře před bojem a zrovna Szpilka nemá nejchladnější hlavu. „Potřebuji před soubojem klid, takže rozhodně nebudu vyvolávat žádné konflikty, ale také se nenechám urážet. Doufám, že bude vše v klidu, protože se určitě nepotřebuji takto zviditelňovat.“ – Sdělil polským médiím Szpilka.