Syn Muhammada Aliho je přesvědčený, že by jeho otec lehce zdolal Mika Tysona!

Syn Muhammada „The Greatest“ Aliho (56-5-0, 37 KO) je přesvědčený o tom, že by jeho otec vyhrál v případném střetu s historicky nejmladším šampionem těžké váhy „Iron“ Mike Tysonem (50-6-0, 44 KO).

Mnoho fanoušků by si tento střet přálo vidět, jenže z historického hlediska to bylo naprosto nemožné. Legendární Muhammad Ali definitivně pověsil rukavice na hřebík v roce 1981 po porážce s Trevorem Berbickem a nutno dodat, že to už „Ten Největší“ byl jen svým stínem. Naopak historicky nejmladší šampion těžké váhy zavítal mezi profesionály v roce 1985. Veškerá odborná veřejnost i příznivci světa šestnácti provazů tedy mohou jen spekulovat, kdo by případný souboj v nejlepším možných formách opanoval. Zvítězil by skvělý pohyb, timing, ocelová brada a obrovské srdce šampiona rodáka z Louisville, nebo by ho porazilo dítě z ulic Brooklynu, které oplývalo ničivou silou.

Tyto spekulace nedávno přiživila i WBSS, která s pomocí hry Fight Night Champion uspořádala virtuální turnaj legend. Ve finále se pak střetl právě Tyson s Alim a slavit mohl prvně jmenovaný. I podle aktuálního šampiona těžké váhy Anthonyho Joshuy by duel opanoval Tyson. Jenže syn slavného Muhammada Aliho je úplně opačného názoru. „Můj otec by nakopal ten jeho zadek. Všichni tvrdí opak, ale já si to nemyslím. Tyson nemohl bojovat v dlouhých bojích. Nebyl by schopný vydržet to tempo patnáct kol. Navíc to není boxer, ale pouliční rváč. Je to knockoutový umělec. Nikdy by nemohl porazit mého otce.“ – Prozradil britským novinářům Muhammad Ali mladší. K němu se například přiklonil i otec dalšího legendárního Američana Floyda Mayweathera. Každopádně spekulace ohledně tohoto velkolepého souboje, jenž se nikdy nemohl uskutečnit, budou panovat ještě dlouhé roky a možná je dobře, že půjde jen o teorie.