Supi se slétávají. WBO i IBF chtějí jmenovat povinného vyzývatele pro Ruize?

Svetové boxerské organizace WBO a IBF chtějí jmenovat nové vyzývatele pro nového krále těžké váhy, Andyho „Destroyer“ Ruize Jr. (33-1-0, 22 KO). V cestě zřejmě bude stát odveta s Anthonym „AJ“ Joshuou (22-1-0, 21 KO).

A opět stejná situace, jako jsme tu měli v roce 2015, když Tyson Fury senzačně ukončil vládu Wladimira Klitschka. Smlouva s ukrajinským obrem tehdy zahrnovala doložku o odvetě, ale to federaci IBF vůbec nezajímalo a nařídila „Gypsy Kingovi“ okamžitou povinnou obhajobu proti Vyacheslavu Glazkovovi. Brit odmítl a pás této federace hodil do záchodu. Následně se o uvolněný titul utkal právě ukrajinský „Car“ s Američanem Charlesem Martinem. Nyní to vypadá, jako by chtěly federace WBO a IBF podniknout stejný krok i vůči Ruizovi.

Hlavně WBO chce tlačit do popředí povinného vyzývatele, kterým může být aktuální jednička jejich žebříčku, Dillian Whyte, ale také vítěz souboje Fury-Schwarz, či bývalý ukrajinský vládce křížové váhy Oleksandr Usyk. Devětadvacetiletý šampion také musí počítat s variantou povinného vyzývatele IBF, kterým je bulharská „Kobra“, Kubrat Pulev. Je velice zajímavé, že ve chvíli, kdy se federacím úplně nepozdává nový šampion, tak jej okamžitě tlačí do povinných obhajob, přitom Whyte i Pulev jsou povinnými vyzývatele již přes rok. Bude zajímavé sledovat, jestli se Ruiz, potažmo Joshua se světovými federacemi dohodnou, či se světové pásy opět rozprchnou do všech možných světových stran. Doufejme, že i přes veškeré zákulisní tahanice zůstanou pásy Ruizovi až do odvety s Anthonym Joshuou.