Sullivan Barrera: Věřím, že dokážu Sergeye Kovaleva porazit. Je to pro mě souboj o všechno!

Bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa a aktuální třináctka polotěžké váhy Sullivan Barrera (22-3-0, 14 KO) stále věří, že se střetne s bývalým světovým šampionem Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (34-4-1, 29 KO).

Osmatřicetiletý kubánský válečník Sullivan Barrera se měl o tomto víkendu střetnout s bývalým světovým šampionem WBO polotěžké váhy Sergeyem Kovalevem v Kalifornii. Bohužel kvůli pandemii koronaviru se tento galavečer neodehraje a tak světová třináctka věří, že se souboje dočká později. „Tento souboj je pro mě vším. Bojoval jsem s těmi nejlepšími bojovníky mé divize, ale tohle je pro mě ta největší bitva. Daleko větší, než ta s Andrem Wardem, Dmitry Bivolem, či Joe Smithem. Na střet s Kovalevem mělo v minulosti dojít několikrát, ale bohužel se to nikdy nestalo.“ – Rozpovídal se rodák z Guantanama.

Barrera ve své kariéře prohrál pouze třikrát. V roce 2016 nestačil na skvělého Andre Warda, o dva roky později podlehl aktuálnímu šampionovi WBA Dmitry Bivolovi a minulý rok v červnu padl i s Jessem Hartem. On sám si tedy uvědomuje, že souboj s ruským bohatýrem je zřejmě jeho poslední vstupenkou k velkému titulovému souboji. „Je to pro mě souboj na život a na smrt. Buď v tom ringu zemřu, nebo vyhraji. Já prostě musím zvítězit. Doufám, že Kovalev tvrdě trénuje, abychom náš souboj mohli přeplánovat na nejbližší termín.“ – Dokončil své povídání Kubánec. Oba borci jdou do tohoto duelu po porážce. Sedmatřicetiletý Kovalev v listopadu minulého roku prohrál s hvězdným Mexičanem Saulem Alvarezem a Barrera nezvládl souboji s již zmíněným Hartem.