Sulaiman tlačí na Hearna. WBC chce eliminátor Fury-Whyte!

Britský promotér Eddie Hearn se snaží pro svého chráněnce Dilliana Whyta (25-1-0, 18 KO) vyhádat post povinného vyzývatele u federace WBC. Ideálně by chtěl, aby střet Brita s Oscarem Rivasem (26-0-0, 18 KO) byl eliminačním.

Je pravdou že jednatřicetiletý britský „The Body Snatcher“ má celkem smůlu. Již od roku 2017 drží stříbrný pás WBC, přesto se k titulovému souboji s šampionem Deontayem Wilderem ještě nedostal. Přitom porazil kvalitní borce nejtěžší váhové divize. Roberta Heleniuse a Josepha Parkera vybodoval. Lucase Browna s Dereckem Chisorou tvrdě knockoutoval. Přesto na titul dostal šanci méně výrazný Američan, Dominic Breazeale. Eddie Hearn se nyní pro svého svěřence snaží zajistit titulovou šanci tak, že donutí federaci WBC, aby duel mezi Whytem a Rivasem byl eliminační.

„Eddie Hearn chce, aby souboj mezi Rivasem a Whytem byl eliminační, nebo ještě lépe, aby byl o dočasný titul. Hodně o tom spolu mluvíme. Navrhli jsme, aby Whyte zaboxoval ve finální eliminaci s Tysonem Furym. Jenže Eddie Hearn tento souboj vůbec nechce. On zkrátka chce, aby eliminací byl duel Whyta s Rivasem.“ – Prohlásil prezident organizace WBC, jenž má sídlo v Mexiku. Rodák z Jamajky a aktuální světová pětka těžké váhy se chystá do ringu 20.7.2019, kdy bude čelit nepříjemnému kolumbijskému válečníkovi, Oscaru Rivasovi. Dočká se Brit své šance na titul, nebo jej organizace WBC natlačí ještě do jednoho zápasu s Tysonem Furym?