Sturm má před sebou druhý zápas po restartu kariéry!

Bývalý světový šampión střední a super střední váhy, Němec Felix Sturm byl loni propuštěn z vězení a 19. prosince se ve svých 41 letech vrátil po čtyřleté pauze vítězně do ringu. V sobotu ho čeká další souboj!

19.6.2021 – Universum Gym, Hamburg, Německo
Polotěžká váha
Felix Sturm vs James Kraft

Německá trojka “The Fighter” Felix STURM (41-5-3, 18 KO) a neporažená německá dvanáctka “The Baby Boy” James KRAFT (19-0-1, 10 KO) utkají v desetikolové netitulové bitvě!

Německý boxer byl v dubnu 2019 odsouzen na 18 měsíců nepodmíněně za neplacení daní. Bývalý šampión ukončil kariéru v roce 2016, kdy ve dvanáctikolové vyrovnané odvetné bitvě vybodoval ruského boxera Fedora Chudinova a získal pás WBA super.

Loni v prosinci se vrátil po čtyřleté pauze na galavečeru stáje Universum. Soupeřem mu byl do té doby neporažený devětadvacetiletý krajan Timo Rost (10-1-2, 3 KO). Ten na bývalého šampióna nestačil v žádném ohledu a Sturm si připsal jasné vítězství na body.

Felix Sturm vs Fedor Chudinov 2

Nyní ho čeká druhý zápas po návratu mezi šestnáct provazů, tentokrát v polotěžké váze a soupeřem mu bude neporažený a o osmnáct let mladší krajan James Kraft. Ten má na svém kontě také skalp dvou českých bijců Karla Hořejška a Josefa Obešla.

Kraft boxoval naposledy letos v únoru, kdy na domácím galavečeru ve druhém kole ukončil neškodného Gruzínce Malkhaze Sujashviliho. Sturmovi bylo letos v lednu sice už 42 let, ale v tomto zápase je i tak velkým favoritem.

Felix Sturm vs Fedor Chudinov 2