Střetne se Usyk s Heleniusem, nebo Povetkinem?

Jak jsme vás již včera informovali, tak nesporný šampion křížové váhy, Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) chystá debut v těžké váze. Nyní se objevili dvě jména pro jeho případný debut. Robert Helenius (28-2-0, 17 KO) a Alexander Povetkin (34-2-0, 24 KO).

Včera se vesele skloňovalo jméno Alexandera Povetkina, dnes se již přidalo i jméno „Severské Noční Můry“ Roberta Heleniuse. Ten se měl původně utkat na americké půdě s bulharským válečníkem Kubratem Pulevem, ale oba tábory se nedohodly na podmínkách souboje a duel byl zrušen. Finská média přispěchala s informací, že Helenius bude chtít nadále souboj na americké půdě a nyní to vypadá, že by se mohl ukázat 18.5.2019 v Chicagu, kam má naplánovaný souboj i Usyk. Ovšem i promotér Alexandera Povetkina potvrzuje jednání s Usykem.

„Prozatím mohu jen potvrdit, že tento souboj je možný. Nicméně nemohu potvrdit, že by již bylo vše domluveno. Stále o tom diskutujeme a jednáme. Máme několik variant pro boj s Usykem. Nyní musíme vybrat tu správnou a domluvit se s protější stranou.“ – Okomentoval situaci promotér „Ruského Vítěze“, Andrej Rjabinsky. Je tak nejspíše pravděpodobné, že se Usyk střetne právě s jedním z těchto borců. Podrobnosti a oznámení duelu ukrajinského přízraku by jsme se měli brzy dovědět.