Střetne se Oleksandr Usyk s Alexanderem Povetkinem v květnu?

V zákulisí se zřejmě peče další výborný souboj dvou olympijských vítězů. Ve svém debutu v těžké váze by se měl Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) postavit „Ruskému Vítězi“ Alexanderovi Povetkinovi (34-2-0, 24 KO)

18.5.2019 plánuje Eddie Hearn galavečer v Chicagu a právě zde by měl absolvovat svůj první duel v těžké váze nesporný šampion křížové váhy Oleksandr Usyk. Loňský vítěz boxerské ligy mistrů WBSS a šampion organizací WBC, WBA, WBO a IBF v křížové váze by se měl, dle zákulisní britské šeptandy, utkat s Rusem Alexanderem Povetkinem. Pro „Ruského Vítěze“ by šlo taky o debut, o ten na americký.

I sám Eddie Hearn souhlasil s tím, že o tomto zápase jednají. Oba boxeři z východního bloku se v minulém roce představili britskému publiku. Usyk s přehledem zdemoloval Tonyho Bellewa. Povetkin se zapsal nesmazatelným knockoutem proti Davidu Pricovi a následně padl s králem těžké váhy, Anthonym Joshuou a již se plánoval jeho dubnový duel s dalším Britem, Dillianem Whytem, ze kterého bohužel sešlo. Organizace WBC nařídila souboj Whyte vs. Breazeale o dočasný titul a tak se Rus musí poohlédnout po jiném soupeři. Možná právě po ukrajinském fenoménu.