Střetne se Alvarez s Derevyanchenkem? Dražba souboje byla odložena na pátek!

Vypadá to, že mexická hvězdička a král střední váhy, Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO), přece jen nebude chtít přijít o svůj titul IBF. Mexická strana s největší pravděpodobností přijme povinný souboj se Sergeyem „The Technician“ Derevyanchenkem (13-1-0, 10 KO).

Nedávno oslavil král střední váhy devětadvacet let a on sám si nejvíce přál souboj s ruským „Krusherem“ Sergeyem Kovalevem (33-3-1, 28 KO), jako narozeninový dárek. Nepovedlo se. Šestatřicetiletý šampion WBO polotěžké váhy nedostal balík peněz, který chtěl a rozhodl se jít cestou povinné obhajoby s britským mladíkem, Anthonym Yardem (18-0-0, 17 KO). Na Alvareze začal být tlak ze strany jeho chlebodárce DAZN, aby konečně domluvil trilogii s kazašským knockoutérem, Gennady „GGG“ Golovkinem (39-1-1, 35 KO), ale do toho se mladému Mexičanovi dvakrát nechce.

Původně to vypadalo, že se mu nechce ani obhajovat titul IBF s povinným vyzývatelem Sergeyem Derevyanchenkem, no nyní je situace jiná. Rodák z Guadalajary zřejmě využije souboje s třiatřicetiletým Ukrajincem, aby se zbavil tlaku od DAZN a bonusem bude udržení pásu. IBF totiž včera k večeru informovala, že termín dražby posouvá na pátek, jelikož se obě strany blíží k dohodě. Každopádně Alvarez se jistě neobjeví v ringu 14.9.2019 jak původně plánoval. Jeho návrat mezi šestnáct provazů se protáhne minimálně na nějaký pozdější podzimní termín.