Stevenson ztratil titul a nyní bojuje o život!

Kanadská hvězda Adonis Stevenson v sobotu prohrál tvrdým knockoutem od neporaženého Ukrajince Oleksandra Gvozdyka a přišel tak po pěti letech o titul WBC v polotěžké váze. Bohužel nyní bojuje v nemocnici o svůj život, kde je udržován v umělém spánku! Galerie a video!

Centre Videotron, Quebec City, Kanada
Očekávala se velmi tvrdá vyrovná bitva a to zápas také nabídl. Domácí 41 letá hvězda “Superman” Adonis STEVENSON (29-2-1, 24 KO) se postavil ke své desáté obhajobě světového titulu WBC v polotěžké váze. Jeho soupeřem byl neporažený bronzový medailista z olympijských her v Londýně, Ukrajinec “The Nail” Oleksandr GVOZDYK (16-0-0, 13 KO).

Zápas začal oboustranným poznáváním soupeřů avšak mírně navrch měl obhájce titulu Stevenson, který byl přesnější než ukrajinský boxer. Jenže po půlce duelu začal přebírat dost výrazně otěže Ukrajinec, což vyvrcholilo v 10. kole, kde měl již jasnou převahu.

Následně v 11. kole už byla jen otázka času, kdy uvidíme šampióna na podlaze ringu. To se taky stalo a 15 vteřin před koncem tohoto kola posla Gvozdyk tvrdou kombinací Stevensona k zemi a zkušený rozhodčí Michael Griffin zápas okamžitě ukončil.

Ještě v noci na neděli byl již bývalý světový šampión operován a byl uložen do umělého spánku. V tom je stále udržován a dýchají za něj dýchací přístroje. Podle posledních zpráv je kanaďanův stav kritický ale stabilní. Není však jisté, zdali bude mít toto zranění doživotní následky nebo ne, ale s největší pravděpodobností to byl Stevensonův poslední zápas profesionální kariéry.