Stevenson seřezal Herringa a je šampiónem super pérové váhy!

Bývalý šampión pérové váhy Shakur Stevenson se stal také šampiónem super pérové váhy, když v desátém kole ukončil úřadujícího šampióna Jamela Herringa! Video v článku!

23.10.2021 – State Farm Arena, Atlanta, USA
Super pérová váha
🇺🇸 Shakur Stevenson vs Jamel Herring 🇺🇸
10. kolo TKO

Čtyřiadvacetiletý neporažený americký šampión „Fearless“ Shakur Stevenson (17-0-0, 9 KO) získal teprve v červnu letošního roku prozatímní světový titul organizace WBO v super pérové váze, když jednoznačně vybodoval Namibijce Jeremia Nakathilu.

Dnes v noci vyzval šampióna a držitele světového titulu, o jedenáct let staršího krajana Jamela Herringa (23-3-0, 11 KO)m který držel světový titul od května 2019, když ve vyrovnané bitvě přetlačil na body japonského boxera Masayuki Ita.

V zápase jasně od první minuty duelu dominoval Stevenson, který úřadujícího šampióna prakticky k ničemu nepustil. Byl rychlejší, tvrdší a především přesnějším mužem v ringu. Vše vyvrcholilo v desátém kole, kdy se Herring dostal do obrovského tlaku a ringový Mark Nelson zápas raději ukončil.

Shakur Stevenson se tak stává světovým šampiónem již ve druhé váhové kategorii. Před dvěma lety jasně vybodoval krajana Joeta Gonzaleze a získal uvolněný světový titul v pérové váze. A další cíl nadějného boxera? Šampión organizace WBC a světová jednička Oscar Valdez z Mexika.