Stephen Thompson vysvětluje, jak se dostal přes špatné čtvrté kolo s Tyronem Woodleym!

Tyron Woodley vs Stephen ThompsonStephen Thompson se ocitl ve velmi nepříznivé situaci. Ve čtvrtém kole byl takřka kousek od toho, aby jeho duel o titul welterové váhy UFC skončil předčasně. Thompson nejprve inkasoval dva brutální údery na hlavu a šel do knockdownu. Následně jej Woodley chytl do gilotiny, ale ani to nestačilo k tomu, aby Thompson odklepal.

Wonderboy, jak se Thompsonovi přezdívá, je šampionem tělem i duší, i když titul nevlastní. Nejen, že se dostal ze dvou knockdownů a následně utekl i z perfektně nasazeného škrcení, ale on i vyhrál další, páté kolo. Neuvěřitelné dalo by se říct. Tímto perfektním výkonem si v titulovém zápase řekl o remízu a tím i odvetu, která proběhne na UFC 209 v Las Vegas. Jak se dokázal Thompson dostat z takovéto situace, nám prozradí v následujících řádcích on sám.

Tyron Woodley vs Stephen Thompson

„ Za svoji kariéru jsem byl několikrát zraněn. Je to jen otázka toho, jak moc chceš vyhrát a kolik jsi pro to schopný obětovat. Bojovník to nesmí nikdy vzdát. Bez ohledu na to, jak moc to bolí. Musíte se soustředit na váš cíl a prostě to nevzdat i v těch nejhorších momentech. V tu noc tam byla hromada skvělých lidí, kteří nás hnali dopředu. Věřím, že hodně z nich, po této noci, se stalo mými fanoušky.“ – Rozpovídal se Thompson, který mezi kickboxery nikdy neprohrál. Jeho rekord činí 57 vítězství a z toho ukořistil 28 knockoutů.

Tyron Woodley vs Stephen Thompson

Zatímco Thompson je právem hrdý na to, jak se dostal z problémů proti šampionovi, jakým Woodley je, tak Woodley po tomto duelu moc nadšený nebyl. Thompson dokonce ukázal i charakter a právem přiznal, že jeho čtvrté kolo bylo opravdu otřesné. Pokud by jste si mysleli, že Stephen s vámi nebude souhlasit, když mu řeknete, že kolo číslo čtyři mělo být nabodováno 10-8, tak se pěkně pletete. „ Jsem ochotný připustit, že kolo číslo čtyři bylo 10-8. Já jsem urval druhé, třetí a páté kolo. Remíza je tedy fér.“ – Prozradil sám válečník, který prohrál v životě jen jednou. Ať už v amatérském či profesionální prostředí, Stephena Thompsona dokázal porazit jen jediný člověk. Podařilo se to Mattu Brownovi v roce 2012. Po bodovém vítězství zvládl Brown ukořistit výhru na UFC 145.