Stane se Wilder Franchise šampionem a vyhne se tak souboji s Whytem?

Nedávno jsme vám přinesli informaci, že organizace WBC se rozhodla vytvořit nový pás „Franchise Champion“, který uděluje svým šampionům za dominantní výkony. Zamíchá tento status i těžkou váhou?

Federace WBC nedávno vyvolala velké pozdvižení tím, že vymyslela nový pás šampiona, takzvaný „Franchise Champion“. Ten, jako první boxer, obdržel mexický šampion střední váhy, Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO) a podle Eddieho Hearna bude následovat i šampion těžké váhy, Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO). Záminkou pro tento počin by měla být desátá úspěšná obhajoba šampiona, ovšem pokud dokáže v září zdolat kubánského „King Konga“, Luise Ortize (31-1-0, 26 KO).

To by samozřejmě zaručovalo určitý děj v těžké váze. Knockoutér z Alabamy by dostal titul „Franchise Champion“ a vlastně nikdo netuší, co by následovalo dále. Jisté je jen to, že povinný vyzývatel, Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (25-1-0, 18 KO), by dostal možnost bojovat o uvolněný „klasický“ titul a tím pádem by opět nedosáhl na vysněný duel s třiatřicetiletým Američanem. „Pokud by WBC udělala z Wildera Franchise šampiona, tak by to byl velký problém pro Whyta. Ten když porazí v následujícím duelu Rivase, tak se stane prozatímním šampionem WBC a byl by povinným vyzývatelem Wildera. Ovšem pokud se WBC rozhodne udělit Wilderovi Franchise titul, pak by Whyte dostal šanci bojovat o tradiční pás WBC, ale Deontay by z tohoto duelu unikl. Uvidíme, co se stane v průběhu dalšího týdne.“ – Prozradil svou myšlenku britský promotér, Eddie Hearn, jenž právě Whyta zastupuje.