Sport 1 HD: Bellew vs Makabu, Pejsar vs Price a další!

Václav Pejsar vs David Price fbJiž tuto neděli vlétnou do titulového zápasu v křížové váze Tony Bellev a Ilunga Makabu. Zároveň na galavečeru v Liverpoolu uvidíme souboj Václava Pejsara s Davidem Pricem a to vše v přímém přenosu na Sport 1 HD!

29.5.2016 – Goodison Park Stadium, Liverpool, Velká Británie
SPORT 1 HD
Křížová váha
Britská jednička a světová pětka „Bomber“ Tony BELLEW (26-2-1, 16 KO) a jednička Konga „Junior“ Ilunga MAKABU (19-1-0, 18 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o titul WBC!Tony Bellev vs Ilunga Makabu.

Tony Bellew naposledy boxoval 12. prosince 2015, když ovládl vyrovnanou bitvu s Mateuszem Masternakem na body 115:113, 115:112 a 115:112 a získal tak Evropský pás EBU. Ovšem tohoto titulu se hned po zápase vzdal a řekl, že jej nechce obhajovat, protože chce jít cestou za titulem mistra světa.
Nyní tak má příležitost získat pás WBC, který se uvolnil po ruské jedničce Grigory Drozdovi, který z důvodu zranění nemohl pás obhajovat. Drozd má ale výhradní právo po návratu do ringu vyzvat přednostně šampióna.

Ilunga Makabu v minulosti držel světový pás menší organizace WBF, který získal v listopadu 2011 nad Pedro Otasem. Následně získal juniorský pás IBF, když v únoru 2013 porazil technickým KO gruzínskou jedničku Gogita Gorgiladzeho. Téhož roku získal i stříbrný pás WBC, když překvapivě vybodoval do té doby neporaženého Ukrajince Dmytra Kuchera.
Naposledy stál v ringu 16. května 2015 a knockoutoval Afričana Thabiso Mchuna.
Bellew bude pro rodáka z Konga jednoznačně nejtěžší soupeř profesionální kariéry.

Těžká váha
Česká jednička Václav PEJSAR (9-2-0, 8 KO) a britská šestka David PRICE (19-3-0, 16 KO) se utkají v osmi kolové bitvě!Václav Pejsar vs David Price

Václav Pejsar tak bude čelit největší výzvě dosavadní profesionální kariéry. Po Tomovi Schwarzovi a Andriy Rudenkovi to bude již třetí TOP soupeř.
S Tomem Schwarzem prohrál na body 55:60, 55:59 a 54:60 a s Andriy Rudenkem 3x 72:80.
Pejsar se měl původně utkat s Michaellem Wallisem o Evropský pás WBO 4. června, ale protože český boxer není v ratingu této organizace, tak byl zápas zamítnut. Minulý týden dostal nabídku na zápas se Shannonem Briggsem, ale po sléze organizátoři nabídku stáhli. Nyní přišla nabídka z tábora Davida Price a ta se neodmítá.

David Price se vrací do ringu po loňském tvrdém knockoutu od Erkana Tepera, který jej sestřelil ve 2. kole. Teper sice v tomto zápase získal pás EBU, ale následně neprošel antidopingovou kontrolou. Ovšem EBU se rozhodla, že zápasový výsledek ponechá beze změn.Tento zápas bude velkou prověrkou jak pro českého borce, tak i pro rodáka z Liverpoolu. Mírným favoritem je bronzový Olympijský medailista z roku 2008 David Price, ovšem Pejsar je ve skvělé formě půjde do zápasu s tím, že nemá co ztratit, jedině získat!

Na galavečeru uvidíme také Seana Dodda s Pasquale Di Silviou o mezinárodní titul WBC v lehké váze nebo souboj v super pérové váze mezi Stephenem Smithem a Danielem Eduardem Brizuelou o stříbrný pás WBC.
Přímý přenos začíná již tuto neděli ve 20:30 na Sport1 HD.