Spong a Jennings jsou aktuálně nejžhavějšími kandidáty na souboj s Usykem!

Tyrone „King of the Ring“ Spong (13-0-0, 12 KO) a Bryant „By-By“ Jennings (24-4-0, 14 KO) jsou momentálně hlavními kandidáty pro debutový duel Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO) v těžké váze.

Původně se měl dvaatřicetiletý, ukrajinský vládce křížové váhy utkat s Carlosem Takamem, jenže jej dostihlo zranění bicepsu a duel se musel následně odložit. Kamerunec s francouzským pasem v minulém týdnu podepsal novou promotérskou smlouvu Joe DeGuardiou a tím zřejmě poslal celý souboj, jenž se plánuje na 12.10.2019 do Chicaga, k ledu. Takam sice stále věří, že se s Usykem utká, no mezi hlavními kandidáty již jistě není.

Podle zákulisních informací je hlavním kandidátem surinamský válečník Tyrone Spong (13-0-0, 12 KO). Třiatřicetiletý rodák z Paramariboru, jenž hájí nizozemské barvy a žije dlouhodobě na Floridě, v profesionálním ringu ještě neprohrál. Naposledy se objevil mezi šestnácti provazy loni v prosinci, když hodně těsně vybodoval Ytalo Pereu a o tomto víkendu by se měl objevit na galavečeru v Mexiku, kde by se měl střetnout s ekvádorským bojovníkem, Jeysonem Mindou.

Dalším horkým adeptem je i zkušený Američan, Bryant Jennings. Čtyřiatřicetiletý rodák z Filadelfie se objevil v tomto roce v ringu dvakrát a bohužel pokaždé zapsal prohru. S Oscarem Rivasem padl před limitem v desátém dějství. Stříbrnému olympionikovi z Ria, Joe Joycemu, odolával všech dvanáct kol, byť nakonec prohrál zcela jasně na body 115-112, 118-109 a 117-110. Ovšem ani v jednom případě si neudělal ostudu a v každém souboji byl více než vyrovnaným soupeřem.