Spence se jde pobít s Porterem o trůn welteru. Benavidez chce zpět svůj pás WBC!

Již tuto sobotu ve Staples Center v Los Angeles budou fanoušci profesionálního boxu svědky sjednocující bitvy o krále welterové váhy. V co-main eventu půjde o pás šampiona WBC v super střední váze.

Errol „The Truth“ Spence Jr. (25-0-0, 21 KO) vs. Shawn „Showtime“ Porter (30-2-1, 17 KO) – V noci ze soboty na neděli proběhne ve Staples Center sjednocující bitva dvou šampionů welteru a vítěz se stane králem této váhy. Na jedné straně bude devětadvacetiletý šampion IBF a aktuální světová dvojka, Errol Spence. Na straně druhé jednatřicetiletý šampion WBC a aktuální světová čtyřka, Shawn Porter. „Errol a já jsme slušní sympaťáci, ale v ringu předvedeme maximum. Přesně takovéto souboje budují dobrou pověst boxu. Spence je dobrý taktik a vím, že přijde s dobrým plánem, ale já věřím ve své schopnosti a sílu svého týmu.“ – Hlásí před duelem zkušenější Porter, který však plní roli velkého outsidera.

„Shawn Porter je pro mě největším testem mé dosavadní kariéry. Bude to těžký souboj, ale věřím ve své schopnosti. Bude to bitva o vůli a IQ, protože ten chytřejší a vytrvalejší bojovník zvítězí. Mám v držení pás IBF, ale hodně mě zajímá jeho pás. Titul WBC je totiž ten nejprestižnější titul a o ten já opravdu hodně stojím.“ – Prozradil mladší knockoutér z New Yorku, který plní roli velkého favorita. Kdo se nakonec stane králem welterové váhy? Bude slavit zkušenější Porter, nebo zvítězí dravé mladí a brutální síla v podobě většího Spence? To se dozvíme v noci ze soboty na neděli.

Anthony „The Dog“ Dirrell (33-1-1, 24 KO) vs. David „Red Flag“ Benavidez (21-0-0, 18 KO) – I v hlavním předzápase večera půjde o světový titul a i v tomto případě jde o střet zkušenější bojovníka s mladým dravcem. Dvaadvacetiletý Benavidez platí za obrovský talent super střední váhy a byť nikdy v profesionálním ringu neprohrál, tak přece jen o svůj milovaný titul WBC přišel. Důvod? V září minulého roku neprošel rodák z Arizony dopingovým testem, který v jeho těle odhalil kokain. Následovalo odebrání pásu a roční stopka. „Co se změnilo? Dospěl jsem. Víte, mám pocit, že tato situace přinesla více dobrého, než toho špatného. Přimělo mě to si uvědomit, že mohu všechno ztratit.“ – Rozpovídal se aktuálně osmnáctý muž světového žebříčku, který si jde zpět pro to, co neztratil v boji.

O jeho uvolněný pás totiž dostali možnost bojovat pánové Anthony Dirrell a Avni Yildirim a právě čtyřiatřicetiletý Američan odcházel z tohoto souboje jako vítěz. Rodák z Michiganu už jednou světovým šampionem super střední váhy byl, když v roce 2014 zdolal tvrdého Kamerunce Sakia Biku. Jenže následně svůj pás ztratil v souboji s Badou Jackem. Tuto situaci Dirrell rozhodně opakovat nechce a v sobotní noci hodlá odházet z ringu opět coby vítěz. „Tohle bude pekelný souboj. Benavidez je velký válečník, což mu neberu, ale vím, že mám všechny schopnosti k tomu, abych jej zdolal. Nikdy nebojoval s někým takovým, jako jsem já.“ – Myslí si zkušenější z dvojice.