Souboj Usyka s Chisorou je údajně domluvený. Čeká se jen na datum a místo konání!

Podle veškerých zákulisních informací je souboj mezi bývalým nesporným králem křížové váhy a aktuální světovou trojkou těžké váhy Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO) a světovou desítkou Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO) domluvený.

„28.3.2020 na galavečeru v Londýně, nebo 11.4.2020 na galavečeru v Manchesteru proběhne souboj mezi Dereckem Chisorou a bývalým nesporným králem křížové váhy Oleksandrem Usykem. Ve skutečnosti je již všechno domluvené. Aktuálně hledáme vhodný výběr data a místa konání, ale dáváme přednost datu 28.3.2020.“ – Prohlásil šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports. Tento duel se v médiích přetřásá již od prosince a zřejmě kvůli jednáním s WBO se datum stále posouvá.

Je celkem jasné, že král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) bude nucen uvolnit titul WBO a právě o tento pás by se měl střetnout hvězdný Ukrajinec s britským výtržníkem. O tento titul a potažmo o souboj s Usykem měl zájem i bývalý světový šampion Joseph Parker, ale ten pravděpodobně ostrouhá. Novozélanďan by se měl totiž 29.2.2020 na galavečeru v americkém Friscu střetnout s polským veteránem Mariuszem Wachem.