Souboj Ruiz vs Ortiz bude eliminačním duelem WBC!

Deontay WilderOčekávaný duel těžké váhy Andy Ruiz vs Luis Ortiz nakonec bude nakonec eliminačním duelem organizace WBC. Utká se vítěz s bývalým šampiónem Deontayem Wilderem?

Andy Ruiz (34-2-0, 22 KO) a Luis Ortiz (33-2-0, 28 KO) se v minulém týdnu střetli poprvé tváří v tvář před nadcházejícím zápasem, který se bude konat 4. října na galavečeru v Los Angeles. Nyní se potvrdilo, že se bude jednat o eliminační duel WBC.

Koho vítěz potom vyzve? Jsou prakticky dvě varianty. Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) nebo Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO). Nicméně souboj s Fury je téměř vyloučeny. Pokud se světový šampión vrátí mezi šestnáct provazů, tak jedině do sjednocujícího duelu s vítězem odvety Usyk vs Joshua.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

To šestatřicetiletý Wilder, který držel světový titul WBC v letech 2015 – 2020 se vrací na podzim a pokud Fury definitivně ukončí kariéru, tak bude pás u volněn a boxoval by o něj právě vítěz duelu Ruiz vs Ortiz proti Wilderovi. Druhou variantou je, že Fury bude boxovat sjednocující duel a pak by to byl souboj o prozatímní světový titul a to zní taky zajímavě.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz