Souboj mezi Joshuou a Pulevem je skoro hotový. Čekají nás poslední dva týdny jednání!

Zástupci britského krále těžké váhy a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO) a zástupci povinného vyzývatele v rámci IBF Kubrata „The Cobra“ Puleva (28-1-0, 14 KO) dokončují jednání ohledně souboje.

Federace IBF původně stanovila lhůtu do 11.1.2020, následně ji prodloužila do 31.1.2020, ale zástupci obou táboru požádali vedení ještě o čtrnáct dnů, tedy poslední datum je naplánováno na 14.2.2020. Jednání mezi britským táborem aktuálního krále těžké váhy Anthonyho Joshuy a táborem bulharské „Kobry“ Kubrata Puleva se prodloužilo kvůli obrovskému zájmu všech zemí světa, které by rády tento duel uspořádaly. V seznamu se objevilo například Turecko (Istanbul), Demokratická republika Kongo (Kinshasa), USA (New York) a Spojené arabské emiráty (Dubaj). Rozhodně zajímavá místa s jistě hodně zajímavou finanční nabídkou.

To se hodně zamlouvá bulharskému veteránovi, jenž by si ještě rád na konci kariéry udělal pěkný výlet a shrábl pořádný balík peněz. Jenže šampion je rozhodnutý bojovat na domácí půdě, kde by měl být připravený moderní stadion Tottenhamu Hotspur. Je tedy otázkou času, než se obě strany domluví. Každopádně k jejich duelu by mělo dojít na přelomu května a června. Finance by pak měli být rozděleny 65% ku 35% ve prospěch Joshuy.