Souboj mezi Anthonym Joshuou a Kubratem Pulevem zřejmě proběhne mimo Velkou Británii!

Aktuální světová trojka a šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) bude zřejmě muset své pásy hájit proti povinnému vyzývateli Kubratu „The Cobra“ Pulevovi (28-1-0, 14 KO) mimo Velkou Británii.

Britský boxerský svaz včera oznámil, že by v rámci měsíce června rád uvolnil zákaz ohledně pořádání galavečerů, ale bude to mít jistá pravidla. Všechny akce budou probíhat za zavřenými dveřmi a bez fanoušků. „Doufáme, že se budeme moci vrátit k boxu na začátku června, nejpozději na konci tohoto měsíce. Musíme toto rozhodnutí probrat s lékařskou komorou, abychom měli jistotu, že budeme mít k dispozici zdravotníky pro tyto akce. Pravděpodobně ze začátku omezíme počet diváků na galavečerech, tudíž do konce roku se budou muset promotéři vzdát velkých arén a stadionů.“ – Prozradil tajemník britské komise Robert Smith. To je sice skvělá zpráva, ale ne pro eventy, kde by měli vystoupit velké hvězdy, jako například povinná obhajoba aktuálního šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuy proti Kubratu Pulevovi.

Třicetiletý rodák z Watfordu se měl původně utkat s bulharským veteránem 20.6.2020 na londýnském stadionu Tottenhamu Hotspur, jenže kvůli koronaviru se akce musela zrušit. Dnes je již zcela jasné, že na tuto bitvu dojde později a zřejmě mimo Velkou Británii. „Čekáme, která země jako první povolí akce, kde budou moci být i fanoušci. Samozřejmě máme v záloze Saúdskou Arábii, kde jsme již galavečer uspořádali a byly jsme nad míru spokojeni. Ovšem netušíme, jestli s tímto plánem bude souhlasit tým okolo Puleva. Možná budeme muset hledat zcela jinou zemi. Víte, Anthony opravdu moc chtěl další souboj před domácím publikem, ale to bohužel nyní není možné. Budeme muset udělat určité úpravy, aby na ten duel brzy došlo.“ – Prozradil britský promotér Eddie Hearn. Šéf stáje Matchroom Boxing totiž rozhodně nechce pořádat takto velkou bitvu o čtyři tituly mistra světa bez diváků.