Souboj Mariusze Wacha s Agitem Kabayel by neměl koronavirus zastavit!

Na 28.3.2020 je do GETEC Arény v Magdeburgu naplánovaný souboj Mariusze „The Viking“ Wacha (35-6-0, 19 KO) s Agitem Kabayelem (19-0-0, 13 KO) a podle veškerých informací na něj dojde i přes hrozbu koronaviru.

Všude ve světě se ruší jeden galavečer profesionálního boxu za druhým, ale najdou se i výjimky, které i přes hrozbu zřejmě proběhnou. Jednou takovou výjimkou je i souboj aktuální světové osmadvacítky Agita Kabayela se světovou třicítkou Mariuszem Wachem, který se i přes pandemii koronaviru zřejmě odehraje 28.3.2020 v magdeburské GETEC Aréně. Souboj o kontinentální titul WBA však zřejmě proběhne za zavřenými dveřmi a bez diváků. „Duel mezi Mariuszem Wachem a Agitem Kabayelem se určitě uskuteční v daném termínu. Pořadatelé nám v sobotu všechno potvrdili. Galavečer však samozřejmě proběhne bez diváků.“ – Prozradil polským médiím PR manažer Michael Olżyński.

„Jsme v kontaktu s organizátory. Galavečer nám potvrdili a jen nás upozornili, že to bude bez diváků. Jediný rozdíl, který pocítíme je ten, že náš tým musí vycestovat pouze v pěti lidech. Byly jsme zvyklý na sedm až osm členů, ale nyní kvůli opatření musíme někoho nechat doma. Je to pochopitelné, když ve světě panuje pandemie.“ – Dodal. Čtyřicetiletý obr z Krakova se naposledy objevil v ringu 7.12.2019, kdy nehezky zatopil prozatímnímu šampionovi WBC Dillianu Whytovi, kterému vzdoroval celých deset kol a nakonec padl na body v poměru 98-93 a 2x 97-93. To sedmadvacetiletý Němec s kurdskými kořeny má za sebou skoro třináctiměsíční pauzu. Poslední souboj si odbyl začátkem března minulého roku, kdy obhájil evropský pás EBU nad Andriyem Ruděnkem.