Souboj Manuela Charra s Trevorem Bryanem je záhadou!

Na konci května dospěly tábory Manuela „Diamond Boy“ Charra (31-4-0, 17 KO) a Trevora Bryana (20-0-0, 14 KO) vzájemné dohodě. Oba bijci se mají střetnout o regulérní titul WBA, avšak termín jejich souboje stále není známý.

Organizace WBA si svými verzemi titulů pod sebou doslova podřezává větev. Nejen, že těch všemožných titulů už je tolik, že se v tom vůbec nevyzná obyčejný lajk, ale ono se v tom už hodně těžko orientuje i zběhlým odborníkům. Situace kolem pásů v těžké váze toho budiž důkazem. Uznávaným šampionem WBA a tedy držitelem pásu WBA Super je aktuálně Andy Ruiz. Regulérním šampionem je Manuel Charr, který tento titul získal v roce 2017 vítězstvím na Alexanderem Ustinovem. Prozatímním šampionem je již rok neaktivní Trevor Bryan. A aby toho nebylo málo, tak je zde ještě nějaký prapodivný titul WBA Gold, jenž má v držení britský olympionik Joe Joyce

Tragedie nemyslíte? A ani nemluvím o tom, že na patnáctém místě jejich žebříčku figuruje pět let neaktivní Fres Oquendo. Hanba! Ale vraťme se k podstatě článku. Původně se měla o unifikační souboj mezi Bryanem a Charrem konat dražba, jenž se měla odehrát 28.5.2019. Organizace WBA však požadovala nejmenší limitní částku jeden milion dolarů, což s ohledem na neatraktivitu duelu nechtěl dát ani jeden z promotérů. Oba tábory se tedy dohodli mimo aukci, ovšem až do dnešního dne není znám datum jejich střetu. O souboj těchto borců zkrátka není zájem a povinné poplatky za uskutečnění tohoto souboje jsou zkrátka vysoké. Nehledě na to, že v případě uskutečnění tohoto souboje se skoro dva roky neaktivní Syřan, či rok neaktivní Američan stanou povinným vyzývatelem skutečného šampiona WBA, tedy Andyho Ruize, pokud ten zvládne vítězně odvetu s Anthonym Joshou.