Souboj Makabua s Cieslakem bude pod otevřeným nebem. Podle Bellewa je favoritem konžský válečník!

Podle bývalého světového šampiona křížové váhy Tonyho „Bomber“ Bellewa (30-3-1, 20 KO) je favoritem v boji o uvolněný titul WBC Ilunga „Junior“ Makabu (26-2-0, 24 KO), který si to 31.1.2020 rozdá s Michaelem Cieslakem (19-0-0, 13 KO) na domácí půdě v Kinshase.

Souboj o uvolněný titul WBC křížové váhy se dokončuje na poslední chvíli, byť se o něm spekuluje již od Vánoc. V něm si to rozdá aktuální světová sedmička Ilunga Makabu, jenž na domácí půdě v Kinshase přivítá neporaženého polského válečníka a světovou osmičku Michaela Cieslaka. Podle bývalého držitele tohoto titulu Tonyho Bellewa je mírným favoritem dvaatřicetiletý Afričan, ale rozhodně ho nečeká snadný úkol. „Makabu je vynikající boxer. Po prohře se mnou se vrátil ve velkém stylu. Přeji mu jen to nejlepší a doufám, že se stane šampionem.“ – Rozpovídal se sedmatřicetiletý Brit.

Rodák z Liverpoolu se s Makabuem utkal v roce 2016 a na domácí půdě v Goodison Parku jej ukončil ve třetím kole a ukořistil tak uvolněný titul WBC Grigory Drozdem. „Nyní před ním bude stát tvrdý Cieslak, což není zrovna snadná překážka, ale podle posledních soubojů Makabua, jej mírně favorizuji.“ – Dokončil své povídání Bellew. Oba elitní bijci křížové váhy se střetnou pod otevřeným nebem na stadionu Shark Club Stadium. Je sice leden, ale v Kinshase se večerní teploty šplhají až ke třiceti stupňům, což by polskému chasníkovi nemuselo úplně vonět.