Souboj Kownackého s Heleniusem bude eliminátorem v rámci WBA!

Souboj aktuální světové jedenáctky a polské jedničky Adama „Babyface“ Kownackého (20-0-0, 15 KO) a světové čtyřiatřicítky a finské jedničky Roberta „The Nordic Nightmare“ Heleniuse (29-3-0, 18 KO) bude eliminátorem v rámci WBA.

Stáj Premier Boxing Champions konečně oficiálně potvrdila souboj mezi světovou jedenáctkou Adamem Kownackim a světovou čtyřiatřicítkou Robertem Heleniusem, která se odehraje 7.3.2020 v brooklynské Barclays Center. Oba chasníci si to rozdají v eliminátoru WBA, jenž by vítěze měl automaticky posunout na místo povinného vyzývatele. Třicetiletému Polákovi aktuálně patří třetí příčka v žebříčku WBA a jeho soupeř je momentálně šestý. Šampionem pak není nikdo jiný, než král těžké váhy Anthony Joshua. „Bude fantastické bojovat v Barclays Center již podesáté.“ – Rozpovídal se neporažený rodák z Lomzy. „Všech devět posledních duelu jsem vyhrál a 7.3.2020 tomu nebude jinak.“ – Pokračoval bojovně naladěný „Babyface“.

„Jsem velice potěšen, že můj souboj bude živě vysílat stanice FOX. Mám rozhodně atraktivní styl a tenhle duel musí vidět každý fanoušek těžké váhy. Vím, že Helenius bude chtít překvapit a dostat se skrze mě k titulové šanci, ale to já rozhodně nedovolím. Po této bitvě chci vítěze souboje Wilder-Fury!“ – Nastínil své další plány oblíbený Polák. Galavečer v New Yorku doplní i další nadějné těžké váhy. Pětadvacetiletý nigerijský knockoutér Efe Ajagba (12-0-0, 10 KO) se po prosincové výhře nad Iagem Kiladzem vyhoupl na třiadvacáté místo světového žebříčku, ale jeho další soupeř zatím není znám. Sedmadvacetiletý Kubánec Frank Sanchez (14-0-0, 11 KO) změří síly s americkým „Tankem“ Joeym Dawejkem (20-7-4, 11 KO).