Souboj Kovalev vs Meng odložen až na duben!

Bývalý světový šampión polotěžké váhy Sergey Kovalev se měl vrátit mezi šestnáct provazů 12. března s čínskou neporaženou jedničkou Fanlongem Mengen. Duel se však odkládá!

Osmatřicetiletý bývalý ruský šampión „Krusher“ Sergey Kovalev (34-4-1, 29 KO) měl loni v lednu bojovat o Interkontinentální titul organizace WBO v polotěžké váze s neporaženou uzbeckou jedničkou Bektemirem Melikuzievem (8-1-0, 6 KO).

Jenže ruský boxer neprošel antidopingovou kontrolou na syntetický testosteron. To následně potvrdil také druhý vzorek a zápas byl zrušen. Kovalev přišel o nemalé peníze, neboť měl zaručený výdělek 2,5 miliónů dolarů, tedy více jak 53 milionů kč.

Sergey Kovalev

Kovalev následně prošel šesti náhodnými antidopingovými testy VADA a vždy byl negativní a v květnu tak dostal zelenou k návratu mezi šestnáct provazů. Nyní se bývalý trojnásobný šampión do ringu konečný vrací, ale bude to mít hodně těžké.

Filmgame

Jeho soupeřem bude neporažená čínská jednička, třiatřicetiletý „Cold Blood“ Fanlong Meng (17-0-0, 10 KO), kterému aktuálně patří sedmnáctá pozice ve světovém žebříčku. Meng stejně jako Kovalev přechází do křížové váhy a zápas by měl být v mezi váze 83,9 kilogramů.

Fanlong Meng

Zápas se měl původně konat v polovině března, ale nyní promotéři oznámili, že se duel odloží minimálně na duben. Důvody zveřejněny nebyly.


Hrgovič potvrdil jako dalšího soupeře Zhanga ⇒ ZDE
Beterbiev a Smith jednají o sjednocující duel ⇒ ZDE
Canelo odhalil plány na letošní rok ⇒ ZDE
Fury a Whyte se střetnou o titul WBC ⇒ ZDE
Ukrajinský boxer Volodymyr Vyrchys se oběsil ⇒ ZDE
Muradov se zranil a zápas Cirkunovem je zrušen ⇒ ZDE
Mike Tyson už se do ringu vracet nehodlá ⇒ ZDE
Martin Buday bude jako druhý Slovák v UFC ⇒ ZDE
Odveta o český titul: Šálek vs Šour v Brně ⇒ ZDE
Procházka vs Teixeira o titul v polotěžké váze ⇒ ZDE

Triad Combat 2: Pulev vs Dos Santos ⇒ ZDE


Filmgame