Souboj Katie Taylor s Amandou Serrano doplní kartu Whyte-Povetkin!

2.5.2020 se v Manchester Aréně utká šampionka dvou váhových kategorií Katie Taylor (15-0-0, 6 KO) s šampionkou sedmi váhových kategorií Amandou „The Real Deal“ Serrano (38-1-1, 28 KO).

Původně se střet dvou královen profesionálního boxu měl konat již v dubnu na galavečeru v New Yorku, ale nakonec se termín maličko posunul. Aktuální královna super lehké váhy Katie Taylor bude své pásy WBC, WBA, WBO a IBF hájit 2.5.2020 v Manchesteru proti držitelce pásu WBO a prozatímního pásu WBC pérové váhy Amandě Serrano. Hlavním duelem celého galavečera bude střet prozatímního šampiona WBC Dilliana „The Body Snatcher“ Whyta (27-1-0, 18 KO) s bývalým světovým šampionem Alexanderem „Ruským Vítězem“ Povetkinem (35-2-1, 24 KO).

Třiatřicetiletá Irka se v minulém roce prezentovala třemi vítěznými duely, sjednotila pásy lehké váhy a přidala do sbírky i pás WBO super lehké váhy, který však vzápětí uvolnila. V polovině března sfoukla rodačka z Bray Rose Volante technickým knockoutem v devátém kole. Začátkem června hodně těsně zdolala skvělou Belgičanku Delfine Persoon a začátkem listopadu na body přetlačila Christinu Linardatou.

O dva roky mladší portorická kráska si v minulém roce zapsala dvě vítězství, získala do držení pás WBO super muší váhy, pás WBO a prozatímní pás WBC pérové váhy. Začátkem roku 2019 knockoutovala Evu Voraberger v prvním dějství a následně zdolala na body i neporaženou Američanku Heather Hardy. Koncem ledna letošního roku se již postupně Serrano chystala na duel s Taylor, když v lehké váze zdolala brazilskou válečnici Simone Aparecidiva Da Silva technickým knockoutem ve třetím kole.