Šok: Ruiz zdemoloval Joshuu a je novým králem těžké váhy!

Tak tohle asi nečekal vůbec nikdo. Úřadující šampión organizací WBA, WBO, IBF a IBO nestačil na mexického boxera Andy Ruize, který jej v sedmi kolech seřezal a právem si vzal všechny tituly!

Madison Square Garden, New York
Těžká váha
Anthony Joshua vs Andy Ruiz jr

Zápas začal opatrnějším tempem, které úřadující šampión postupně zvyšoval a ve třetím kole dostal Ruize do počítání a vše nasvědčovalo očekávanému průběhu zápasu. Jenže Ruiz se z knockdownu oklepal a ještě ve stejném kole dokázal šampióna dvakrát posadit na zadek, což se nepovedlo ani legendárnímu Wladimirovi Klitschkovi. Joshua byl po dvou počítání silně otřesen a od prohraného zápasu ho zachránil konec kola.

V dalších kolech byl zápas vyrovnaný, ale bylo vidět, že Joshua už není ve své kůži a marně hledá taktiku na o deset centimetrů menšího soupeře. Vše vyvrcholilo v sedmém kole, kdy Joshua zkusil tvrdou kombinací Ruize překvapit, ten ovšem přešel do protiútoku a šampión byl potřetí v zápase na podlaze ringu a těžko se zvedal.

Zápas ještě pokračoval, ale další tvrdý rány v podání mexického boxera byly na doposud neporaženého boxera naprosto demoliční a čtvrté počítání šampióna bylo i poslední v zápase.

Andy Ruiz se tak velmi nečekaně stává novým králem těžké váhy a získává tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Podle všeho by měla být odveta, neboť Joshua stejně jako v minulosti již zmiňovaný Wladimir Klitschko má ve smlouvě klauzuli´, která v případě prohry zaručuje odvetný zápas.

Joshua tak první zápas mimo Velkou Británii nezvládl a Andy Ruiz svým výkonem šokoval nejen fanoušky, ale i odbornou veřejnost.