Šok: Peňa utáhla Nunes a je novou šampiónkou bantamu!

UFC 269 v Las Vegas nabídlo ohromné překvapení. Americká zápasnice Julianna Peňa dokázala před limitem zničit úřadující šampiónku Amandu Nunes a po pěti lech ji sebrat titul!

Třiatřicetiletá brazilská válečnice Amanda Nunes získala mistrovský pás v bantamové váze již v červenci 2016, když na UFC 200 ukončila v prvním kole Mieshu Tate. Pás následně obhájila na konci roku když opět úřadovala v prvním kole a vyprovodila hvězdnou Ronda Rousey.

V září 2017 obhájila pás podruhé, když přetlačila na body Valentinu Shevchenko. Čtvrtá obhajoba přišla v květnu 2018 a rozjetou Nunes nedokázala zastavit ani Raquel Pennington. Naopak Nunes byla ještě víc hladová a v prosinci 2018 získala vítězstvím nad Cris Cyborg i pás v pérové váze.

V červenci 2019 opět obhajovala titul v bantamové váze a Holly Holm nedala sebemenší šanci a ukončila ji v prvním kole. Následně v prosinci obhájil pás znovu, když vybodovala nizozemskou válečnici Germaine de Randamie.

Loňský rok stále v oktagonu pouze jednou a vybodovala kanadskou fighterku Felicii Spencer a poprvé obhájila titul v pérové váze. Letos v březnu jej obhájila podruhé, když v prvním kole utáhla Australanku Megan Anderson.

Amanda Nunes tak nastupovala do souboje s Juliannou Peňou jako jasná favoritka s dvanácti výhrami v řadě a dvěma tituly. Jenže americká vyzývatelka nastoupila do klece skvěle koncentrovaná a úřadující šampiónku zaskočila svou agresivitou a přesností úderů.

Ve druhém kole prakticky každý úder vyslaný na šampiónku našel svůj cíl až se ji podařilo Nunes dost k zemi, kde si ji chytila a nakonec k překvapení všech ji dokázala utáhnou a Julianna Peňa zaslouženě získala pás v bantamové váze.


Přidat na Seznam.cz

Každý si může domovskou stránku Seznam.cz přizpůsobit dle svého gusta. Jednotlivé boxy mají několik možností nastavení:

Přesunutí na libovolnou pozici
Nastavení obsahu
Přidání nebo odebrání boxu


Přidat na Seznam.cz