Šok: Johnson knockoutoval Hernandeze!

Tak tento výsledek nečekal asi vůbec nikdo. Kevin Johnson v sedmém kole poslal k zemi bývalého šampióna křížové váhy a připsal si tak jednu z nejcennějších výher kariéry. Video v článku!

22.8.2020 – Seebühne Elbauenpark, Magdeburg, Německo
Těžká váha
Yoan Pablo Hernandez vs Kevin Johnson

Měl to být velký návrat světového šampióna. Yoan Pablo Hernandez (29-2-0, 14 KO) ukončil profesionální kariéru v roce 2014 jako šampión organizace IBF v křížové vázy, když porazil Němce Firata Arslana.

Nyní dostal Kubánec opět hlad a touhu boxovat. Podepsal kontrakt se stájí SES Boxing, oznámil přesun do nejtěžší váhové divize. Pro svůj debut mu stáj vybrala veterána Kevina Johnsona (35-17-1, 19 KO) , který je tvrdý, odolný, ale porazitelný. Ten z posledních 15ti zápasů dokázal vyhrát pouze pět.

Jenže na Kubáncovi byla šestiletá pauza velmi vidět. Johnson byl tím lepším v ringu, což se ukázalo už ve čtvrtém kole, kdy byl Hernandez poprvé počítán. Čtyřicetiletý Američan vše dovršil v sedmém kole, kdy bývalého šampióna ukončil.

Hernandez tak skončil prakticky dřív než začal a jeho další boje jsou ve hvězdách. Prohra s Johnsonem pro něj může být definitivní tečkou za jeho úspěšnou kariérou. Naopak Johnson si připsal největší výhru kariéry.