Smith vs Alvarez 19. prosince v USA!

Callum Smith má před sebou další obhajobu pásu WBA v super střední váze. Do cesty se mu však postaví nejtěžší možný soupeř, Mexičan Saul Alvarez!

 

19.12.2020 – Alamodome, San Antonio, USA
Super střední váha
Callum Smith vs Saul Alvarez

Světová a britská neporažená jednička super střední váhy „Mundo“ Callum SMITH (27-0-0, 19 KO) a světová a mexická jednička střední váha „Canelo“ Saul ALVAREZ (51-1-2, 36 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul WBA super!

Callum Smith získal pás WBA super v září 2018, kdy v sedmém kole knockoutoval tehdejšího šampióna George Grovese. Loni v červnu pás obhájil, když ve třech kolech vyprovodil Kamerunce 0 Hassana N’Dama N’Jikama. Naposledy titul obhajoval před rokem, když jasně vybodoval krajana Johna Rydera.

Nyní ho čeká třetí obhajoba pásu WBA a do cesty se mu postaví nejtěžší možný soupeř Canelo Alvarez. Ten se měl původně utkat s neporaženým Calebem Plantem, ale nakonec se utká se svěřencem Eddie Hearna.

Alvarez naposledy boxoval 2. lostopadu 2019, kdy si odskočil do polotěžké váhy a utkal se s ruským boxerem Sergejem Kovalevem. Toho knockoutoval v jedenáctém kole a obral ho tak osvětový titul WBO. Nyní se vrací do super střední váhy a chce titul Smitha.

Pro britského boxera to není jen tak ledajaký zápas. Alvarez v roce 2016  knockoutoval v devátém kole Liama Smitha, což je bratr Callumu a ten ho chce pomstít.