Skvělé zprávy. Adonis Stevenson se plně uzdravuje po těžkém knockoutu!

Opravdu skvělá zpráva o zdravotním stavu bývalého šampiona polotěžké váhy, Adonise „Superman“ Stevensona (29-2-1, 24 KO), obletěla svět. Jednačtyřicetiletý rodák z Haiti se plně uzdravuje po těžkém knockoutu.

Když se v prosinci postavil Adonis Stevenson do další obhajoby svého pásu WBC v polotěžké váze, nikdo nečekal, že se to může zvrhnout k boji o holý život. Přitom jednačtyřicetiletý Kanaďan, původem s Haiti, vedl na body nad svým ukrajinským sokem, Oleksanderem Gvozdykem. V desátém kole jím dokonce dokázal otřást. Jenže borec s přezdívkou „The Nail“ zavelel v jedenáctém dějství k útoku a Stevensona šeredně knockoutoval. Bývalý šampion se těžko vracel na nohy, ale přece jen vstal a dokonce se účastnil vyhlášení výsledku. Jenže zkolaboval v šatně.

Stevenson byl následně převezen do nemocnice, kde jej doktoři uvedli do umělého spánku, aby předešli případnému otoku mozku. „Adonis utrpěl vážné poškození mozku. Musel se podrobit operaci a nyní je v umělém spánku.“ – Zněly hrozivé zprávy z nemocnice, které byly podpořeny doktory, jenž nedávali bývalému šampionovi žádné šance na uzdravení. Stevenson již nikdy neměl chodit, mluvit, nebo si dokonce cokoliv pamatovat. Jenže Kanaďan ukázal ohromné srdce válečníka a zázračně se uzdravil.

„Jsem zpátky. Adonis je zpět.“ – Rozpovídal se po propuštění z nemocnice bývalý král polotěžké divize. „Bůh vyslyšel moje prosby. Když jsem přišel domů a řekl jména svých dětí, byl jsem neskutečně šťastný. I mé děti byly šťastné, že si pamatuji jejich jména. Musel jsem se naučit opět chodit a jíst. Byla to pro mě nejtěžší část mého života. Přišlo to opravdu náhle, ale jsem v pořádku a jsem šťastný, že si mohu opět užívat života. Mladí kluci, kteří se chtějí naučit boxovat, ať mě kontaktují. Jsem tu pro vás.“ – Dokončil své povídání Stevenson, který nyní bude podstupovat další rehabilitaci v prostředí domova.