Sjednocující duel Charlo vs Castano skončil remízou!

Očekávaná sjednocující bitva super velterové váhy na galavečeru v San Antoniu skončila remízou. Jermell Charlo a Brian Castano tak zůstávají světovými šampióny! Video v článku!

17.7.2021 – AT&T Center, San Antonio, USA
Super velterová váha
Jermell Charlo vs Brian Castano

Tim Cheatham 114:114
Nelson Vazquez 117:111
Steve Weisfeld 113:114

Šampión WBO Brian Castano (17-0-2, 12 KO) vstoupil do zápasu aktivněji a překvapivě diktoval tempo a patřila mu první polovina zápasu. Ve druhé polovině začal ztrácet a zápas se začal otáčet a šampión WBA, WBC a IBF Jermell Charlo (34-1-1, 18 KO) začal dominovat. především poslední kola byly v režii Američana. Zápas došel až do bodového rozuzlení a rozhodčí viděli duel jako remízový.

„Zápas jsem vyhrál. Bylo několik úderů, které mi způsobili problémy, ale vždy jsem na ně tvrdě reagoval. V desátém kole jsem měl velké problémy, které jsem ale přežil a v jedenáctém kole jsem byl zpět. Z celkového pohledu si myslím, že zápas byl můj. Každopádně chci odvetu a podle mě ji bude chtít i Jermell“. řekl argentinský boxer Brian Castano.

„Moje dovednosti, moje síla  a schopnosti byly na mé straně. Měl jsem pocit, že vyhrávám a že jsem měl zápas prostě vyhrát. No jsem rád že jsem bojoval ve sjednocujícím zápase, ale teď se těším domů ke svým dětem. Chci si odpočinout a pak uvidíme co bude dál. Věřím, že se opět střetneme“. řekl Američan Jermell Charlo.