Sjednocující bitvu super lehké váhy ovládl Ramirez! Farmer obhájil titul IBF v super pérové váze!

Neporažený šampion WBC v super lehké váze, Jose Carlos Ramirez (25-0-0, 17 KO), zničil v šesti kolech šampiona WBO, Maurice „Mighty Mo“ Hookera (26-1-3, 17 KO) a stal se držitelem dvou prestižních pásů.

Střet dvou šampionů vždy slibuje velkou podívanou a bitva mezi Hookerem a Ramirezem toto očekávání jednoznačně splnila. Devětadvacetiletý šampion WBO měl výhodu domácího prostředí, ale tentokrát mu to nebylo nic platné. Rodák z Texasu se ocitl na podlaze ringu již v prvním kole, ale v tomto případě se počítat nemělo. O tři roky mladší šampion WBC mu při útočném výpadu přišlápl nohu, což zavinilo samozřejmě pád. Jenže ringový sudí Mark Nelson si tohoto incidentu vůbec nevšiml a Hookera začal počítat. „Mighty Mo“ měl světlé chvilky, tedy aspoň do doby, kdy držel střed ringu. Ramirez však postupně začal přebírat otěže souboje a tlačit vyššího protivníka do provazů. V šestém dějství pak přišel z přední ruky hák, po kterém Hooker zaplaval do provazů a tam se Ramirez do své oběti zakousl a již nepustil. Dalšími ranami do hlavy donutil ringového ukončit souboj a mohl začít slavit druhý titul ve své sbírce.

V co-main eventu večera se představil v ringu i šampion IBF v super pérové váze, Tevin „American Idol“ Farmer (30-4-1, 6 KO). Osmadvacetiletý rodák z Filafelfie jednoznačně vybodoval svého francouzského vyzývatele, Guillaume „L’Expert“ Frenoise (46-2-1, 12 KO). Pětatřicetiletý Francouz neznamenal pro šampiona žádné nebezpečí. Za celý zápas se nedostal do tempa, které by vedlo k ohrožení šampiona a Farmer si tak snadno došel pro bezpečnou výhru v poměru 2x 116-111 a 119-108. Ovšem výkon šampiona nebyl nijak oslnivý a i když on sám by chtěl v příštím souboji vyzvat šampiona WBA, Gervontu Davise, tak podle mnohých expertů by tento souboj nedopadl pro Farmera dobře. Je sice famózním boxerem, ale chybí mu síla a Davis je v tomto ohledu doslova nekompromisní.