Sjednocující bitva lehké váhy: Kambosos vs Haney!

George Kambosos vs Devin HaneyPoté, co Vasyl Lomachenko oznámil, že ze zápasu s Kambososem odstupuje z důvodu situace na Ukrajině se rozjela jednání na sjednocující duel. Ten se bude konat 4. června v Austrálii!

4.6.2022 – Marvel Stadium, Melbourne, Austrálie
Lehká váha
George Kambosos 🇦🇺🆚🇺🇸 Devin Haney

Neporažená australská jednička a světová dvojka „Ferocious“ George KAMBOSOS (20-0-0, 10 KO) a neporažená americká trojka a světová pětka „The Dream“ Devin HANEY (27-0-0, 15 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

Před dvěma týdny oznámil bývalý světový šampión Vasyl Lomachenko (16-2-0, 11 KO) že z důvodu situace na Ukrajině nebude moci nastoupit do zápasu s šampiónem George Kambososem. Ten to komentoval s porozuměním a slíbil Lomachenkovi, že až bude připraven, tak se určitě utkají.

George Kambosos vs Teofimo Lopez

Lepší náhrada za zrušený zápas snad nemohla ani přijít. Promotéři Kambosose a Haneye se poměrně rychle dohodli a čeká nás tak velmi zajímavý sjednocující duel dvou neporažených šampiónů. Na jedné straně má Kambosos tituly WBA super, WBO, IBF a na druhé stravě Haney pás WBC.

Osmadvacetiletý australský bijec získal tři světové tituly loni v listopadu, když ve velmi vyrovnaném zápase dokázal na body přetlačit Lomachenkového přemožitele Teofima Lopeze 115:112, 115:111 a 113:114. Sjednocující duel tak pro něj bude zároveň první obhajobou světových pásů.

Devin Haney vs Jorge Linares

Třiadvacetiletý americký šampión získal světový titul WBC 9. listopadu na galavečeru v Los Angeles, kde jasně vybodoval Alfreda Santiaga z Dominikánské republiky. Pás následně obhájil o rok později vítězstvím nad Kubáncem Yuriorkisem Gamboou. V loňském roce pás obhajoval dvakrát, když nejprve porazil Venezuelana Jorge Linarese a poté krajana Josepha Diaze. Nyní tak pás bude obhajovat počtvrté.