Silva na Whita: Neblokuj zápas De La Hoya vs St-Pierre!

Legendární zápasník Anderson Silva je překvapen nedávným rozhodnutím prezidenta UFC Dana Whita, který nedal svolení Georgesovi St-Pierrovi k boxerskému duelu s Oscarem De La Hoyou!

Georges St-Pierre oficiálně oznámil konec v MMA v únoru 2019, ale jeho smlouva s UFC nebyla ukončena, ale pouze přerušena, pro případ, že by se chtěl St-Pierre vrátit. Jenže díky tomu se nemůže utkat s boxerskou legendou Oscarem De La Hoyou, neboť prezident UFC Dana White řekl “Ne”.

Duel plánovala skupina Triller na červenec a St-Pierre se už začal dokonce připravovat pod legendárním koučem Freddiem Roachem. Zajímavé je, že stejně “zmraženou” smlouvu s UFC má také Ben Askren, ale k jeho boji s Jake Paulem dostal od Dana Whita svolení.

Nyní se k celé věci vyjádřil jiný legendární zápasník Anderson Silva: „Myslím, že to nedává smysl, už jen pro to, že Georges udělal pro MMA a celé UFC opravdu hodně a dostal tento sport zase o kus dál. Nedrž toho chlapa. Georges je bojovník a nemůžeš ho držet. Je to jako by si vzal s džungle lva a zavřel ho do klece. Zápas s De La Hoyou je zápas na úrovni, jsou to sportovní legendy a ne jako zápas youtuberem nebo jiná šaškárna. Nehledě na to, že výdělek ze zápasu měl jít na dobročinné účely“. Uzavřel Anderson Silva

V červnu nás čeká velmi zajímavý duel mezi bývalým světovým šampiónem střední váhy z Mexika, pětatřicetiletým Juliem Cesarem Chavezem a šestačtyřicetiletým veteránem a právě bývalým šampiónem UFC Andersonem Silvou. Silva díky definitivně ukončenému kontraktu s UFC může bez jakéhokoliv svolení zápasit.

“Myslím, že MMA pro mě definitivně skončilo. Je velmi těžké trénovat na tento druh sportu a udržovat se na špičce a držet s nejlepšími krok. Nyní se snažím užívat, už nemusím nikomu nic dokazovat. Ale budu pokračovat v jiných sportech, teď mě čeká zajímavý boxerský duel a potom uvidíme co dál”. řekl Silva