Šílené vážení v Rijádu. Joshua přišel o pět kilo lehčí a Ruiz pro změnu o sedm kilo těžší!

Hodně zajímavé vážení proběhlo v saúdskoarabském Rijádu. Anthony „AJ“ Joshua (22-1-0, 21 KO) opravdu výrazně zhubl. Aktuální držitel pásů WBA, WBO, IBF a IBO Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO) však svoje slova o hubnutí nedodržel a přišel na váhu ještě těžší, než v prvním souboji.

Vážení v Saúdské Arábii máme za sebou a nyní se již opravdu můžeme začít těšit na samotný galavečer, kterému již nic nestojí v cestě. Takže zítra ve 20:30 zapněte televizní přijímač, nalaďte stanici Sport2 a pohodlně se usaďte. Prakticky většina boxerů splnila to, co se od nich čekalo a nikdo zásadně nevybočoval ze svých standardů. Jenže to se změnilo příchodem Dilliana „The Body Snatcher“ Whyta (26-1-0, 18 KO), jenž navážil neskutečných 122,9 kilogramů a dokonce tedy převážil o čtyři desetiny polského obra Mariusze „Viking“ Wacha (35-5-0, 19 KO). Jednatřicetiletý Brit jde tedy do souboje s největší váhou své kariéry. Následně všichni netrpělivě čekali s čím přijde Anthony Joshua a rodák z Watfordu nezklamal.

Svůj slib dodržel a na váhu se dostavil o necelých pět kilogramů lehčí, než tomu bylo v prvním souboji. Do odvety tedy bude vstupovat s nejnižší váhou (107,5 kilogramů) za posledních pět let. Čekalo se, že svůj slib dodrží i aktuální šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Andy Ruiz, ale nestalo se tak a třicetiletý Američan s mexickými kořeny svojí váhou celkem překvapil. „Destroyer“ totiž od posledního souboje přibral úctyhodných 6,8 kilogramů a do souboje tedy bude vstupovat s váhou 128,4 kilogramů. Každopádně většina boxerů tvrdila, že by Ruiz neměl hubnout, což se jim nyní splnilo, ale asi nikdo nečekal, že dojde na váhu ještě o necelých sedm kilogramů těžší.