Showtime zaplatí Wilderovi stejný balík peněz, jako mu nabízel DAZN!

Hodně diskuzí a údivu vyvolal aktuální šampion organizace WBC, Deontay „ The Bronze Bomber“ Wilder (40-0-1, 39 KO), který odmítl sto milionů dolarů od streamingové platformy DAZN.

18.5.2019 se postaví šampion Wilder ke své další obhajobě zeleno-zlatého opasku organizace WBC v nejtěžší váhové kategorii. Jeho soupeřem se stane stejně starý krajan Dominic „Trouble“ Breazeale a kdekdo již očekával, že se tak stane na streamingové platformě DAZN. Ta nabídla šampionovi sto milionů dolarů a hlavně případný unifikační střet s šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonym Joshuou. Jenže alabamským šampion ohromnou nabídku s díky odmítl a zůstal věrný stanici Showtime. Vše se nyní jal objasňovat ředitel této televizní stanice Stephen Espinoza.

„Samozřejmě nebudeme prozrazovat naše finanční dohody. Navíc to stejně vypadá, že druhá strana naše podmínky zná lepe, než my. Když bychom zveřejnili čísla, které Wilder obdrží, tak by byl zřejmě i méně kritizovaný, ale jsou to jeho peníze, tak si o tom rozhodne sám. Rozhodně nemáme vztah na základě – Buď věrný, za méně peněz-. Kompenzujeme finance na základě úrovně boxera a Deontay prokázal hodně vysokou úroveň, za kterou je dobře zaplacený. Jednoduše se rozhodl zůstat se současným obchodním partnerem. Více bych v tom nehledal.“ – Prozradil ředitel stanice Showtime, Stephen Espinoza. Wider si v tomto případě vydupal, aby jeho souboj s Breazealem nebyl skrze placené PPV, ale aby byl veřejně dostupný pro široké publikum.