Shields vydělala nejvíce 350 tisíc dolarů!

Dvojnásobná olympijská vítězka a neporažená profesionální šampiónka střední a super velterové váhy odhalila, že její největší výplata byla v souboji s Hammer!

„T-Rex“ Claressa Shields (10-0-0, 2 KO) před dvěma lety sjednotila všechny tituly ve střední váze, když jasně vybodovala rodačku z Kazachstánu boxující za Německo Christinu Hammer.

Nyní odhalila, že za tento souboj dostala nejvyšší výplatu za svou profesionální kariéru. Odměna činila 350 tisíc americký dolarů, což je v přepočtu 7,5 miliónů korun.

„Nejvíce jsem vydělala 350 tisíc s Hammer. Můžu jít klidně až do welterové váhy za Katie Taylor, ale to už musí být úplně jiná nabídka. Chtěla jsem také souboj s Cecilií Braekhus, ale neměla o zápas zájem“. řekla Shields

Claressa Shields naposledy boxovala minulý rok v lednu, kdy ve velmi vypjatém souboji jasně vybodovala 100:90, 99:89 a 100:89 chorvatskou boxerku Ivanu Habazin a získala pásy WBC a WBO v super velterové váze. Nyní ji čeká 5. března v americkém Michigenu obhajoba a do cesty se ji postaví neporažená světová dvojka Marie Eve Dicaire.

Dicaire je šampiónkou IBF od roku 2018, kdy vybodovala Uruguayku Chris Namus. Následně pás třikrát obhájila a naposledy v listopadu 2019 s přehledem přejela venezuelskou boxerku Ogleidis Suarez.

V souboji bude poprvé v historii ženského boxu také titul WBA super. Ten se používá mezi muži, kdy klasický pás WBA je něco jako prozatímní šampión nebo regulérní šampión.

Claressa Shields