Shelly Finkel: Nemáme na Joshuu letos čas, Wilder má již plný program!

Manažer aktuálního šampiona organizace WBC v těžké váze, Shelly Finkel, oznámil, že letos neexistuje žádná šance k uskutečnění sjednocujícího souboje s Anthonym Joshuou (22-0-0, 21 KO).

Střet šampiona WBC se šampionem WBA, WBO, IBF a IBO je to jediné, co fanoušci těžké váhy chtějí opravdu vidět. Ovšem, jak devětadvacetiletý Brit, tak o čtyři roky starší Američan, si moc dobře uvědomují jaký je v tomto souboji balík peněz a nikam nespěchají. Navíc „AJ“ si teprve odbude svůj první souboj na americké půdě a začne budovat svoji značku i na zámořském trhu. To rodák z Alabamy si již nějaké jméno vybudoval. Bitvou s Luisem Ortizem a Tysonem Furym se dostal do podvědomí domácího publika. Nyní jej čeká další obhajoba s krajanem, Dominicem Breazealem a na podzim zřejmě střet s polským válečníkem Kownackim.

„Nyní má Deontay před sebou povinnou obhajobu s Dominicem Breazealem a plán pro zbytek roku máme již plný. Souboj s Joshuou, tak přichází do úvahy až na příští rok. S Johnem Skipperem (výkonný ředitel DAZN) jsem již několikrát jednal a naše vztahy jsou velice dobré. Máme v plánu i další jednání ohledně zápas Wilder-Joshua. Budeme jednat tak dlouho, dokud vše neodmluvíme.“ – Oznámil manažer „Bronzového Bombarďáka“. Fanoušci těžké váhy si tedy budou muset na sjednocující duel šampionů ještě nějakou chvíli počkat.