Shannon Briggs začal opět nahánět Davida Haye! Vrátí se Brit z důchodu?

Už jednou tady tato „naháněná“ byla. V roce 2017 se měl David „Hayemaker“ Haye (28-4-0, 26 KO) střetnout s Shannonem „Let’s Go Champ“ Briggsem (60-6-1, 53 KO), ale nakonec dal přednost krajanovi, Tonymu Bellewovi.

Píše se rok 2016 a britský rodák z Londýna, David Haye, ohlašuje po čtyřech letech návrat k profesionálnímu boxu. Čehož se samozřejmě okamžitě chytá americký „rebel“ Shannon Briggs, který začne Haye nahánět po celé Anglii. Jeho taktika slaví úspěch a Haye mu po zápase s Arnoldem Gjergjajem slibuje zápas. Jenže pár měsíců na to přilétá zpráva o souboji Haye vs. Bellew a veterán z Brooklynu byl nakonec ze hry. Následoval šok a dvě porážky Davida Haye s Tonym Bellewem, který přestoupil z křížové váhy a nikdo nečekal jeho triumf. Konec kariéry byl v případě osmatřicetiletého Brita jasným krokem. „Mé tělo řeklo dost. Nemám už na ty nejvyšší mety a nemám důvod zůstávat v tomto sportu.“ – Prohlásil legendární „Haymaker“ před rokem.

Pokud někdo čekal, že Briggs na tuto křivdu zapomene, tak se šeredně pletl. Sedmačtyřicetiletý Američan je podobně, jako Dereck Chisora, takovým herpesem těžké váhy. Vždycky se nečekaně vrátí. Na konci března vyhlásil, že je zpět a chce britskou boxerskou licenci. Nyní přichází s dalších vyhlášením. „Zklamal mě a zklamal i fanoušky. Vykašlal se na náš souboj a šel bojovat s Bellewem.“ – Vrací se do minulosti bývalý šampion těžké váhy. „Mám pocit, že se stejně chystá vrátit. Něco mi říká, že se vrací, aby se se mnou utkal. Vím, že se to stane. Chodím každý den po Anglii a slyším to ze všech koutů. Slyšíš Davide? Vyzývám tě! Vím, že to v tobě je. Pojď šampione!“ – Pokračoval v rozhovoru pro britský plátek, DailyStar.

Shannon Briggs

„Strašně bych ho zbil. Byl vyděšený pokaždé když mě uviděl. Měl strach, že bych ho rozbil na tisíc kousků. Všichni jsme viděli, co se stalo s Bellewem. Utrhla se mu noha a následně dostal těžký knockout. Já bych mu zlomil jeho krk! Pověsil bych ho! Sliboval mi, že když budu boxovat na jeho kartě, tak se se mnou utká. Utekl. Nelíbilo se mu, že britští fanoušci mi fandili. Já svoji dohodu splnil a on utekl. Já teď půjdu a získám britskou licenci. Chci bojovat v Londýně, Manchesteru, Liverpoolu, Newcastlu. Dostanu se zpět do formy a v osmačtyřiceti letech budu zpět na vrcholu. Nezajímá mě jen Haye. Chci i Chisoru.“ – Doplnil své plány veterán. Jak moc jsou jeho slova vážná ukáže až čas.