Shannon Briggs usiluje o získaní britské boxerské licence!

Shannon Briggs

Všichni už si mysleli, že to sedmačtyřicetiletý Shannon „Let‘s Go Champ“ Briggs (60-6-1, 53 KO) vzdal a definitivně se vydal směrem k zaslouženému důchodu. Veterán nyní šokoval, když sdělil, že se chce do ringu opět vrátit.

Výřečný rodák z Brooklynu se naposledy postavil do ringu v roce 2016, kdy v londýnské O2 Aréně zdemoloval v prvním kole argentinského „Chiquita“ Emilia Ezequiela Zarateho (21-22-3, 12 KO). Po té, měl slíbený duel od Davida Haye, který ze souboje utekl a raději si vybral za soupeře Tonyho Bellewa. Následně se měl utkat o regulérní titul WBA s australským veteránem Lucasem Brownem, který ale neprošel dopingovými testy. O pár týdnů později neprošel testy ani Briggs a vypadalo to na konec kariéry. To však legendární Američan nyní popřel a v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports vyjádřil touhu získat britskou boxerskou licenci.

Shannon Briggs vs Emilio Zarate

„Hledali jsme správný zápas. Chci se nyní postavit před britskou komisi a doufám, že mi vydají licenci. Mám sice licenci na zápasy v Americe, ale moc bych chtěl boxovat před britským publikem. Doufám, že mě uvidíte v ringu v červnu, nebo v červenci. Každopádně bych rád boxoval do konce tohoto roku. Lidé mi stále fandí a angličtí fanoušci mě přímo milují. Chtěl bych tedy boxovat tady, v Anglii. Pokud by se mi to nepodařilo, tak doufám, že získám souboj na Furyho kartě. A jestli ani to nevyjde, tak se budu dál snažit. Nikdy se nevzdám.“ – Prohlásil bývalý šampion těžké váhy, který mimo jiné držel i lineární titul. Dříve mu právě aktuální držitel tohoto titulu, Tyson Fury, nabídl zápas na jeho kartě i případnou pomoc v tréninkovém kempu. Jistě se najde hodně fanoušků, jenž by chtěli výřečného Briggse opět v akci.