Shakur Stevenson šampionem WBO v pérové váze. Vítězství slavil Easter i Lubin!

Hodně zajímavé galavečery nebyly jen v Evropě, ale také za velkou louží. Shakur Stevenson se stal šampionem WBO v pérové váze, když s přehledem na body zdolal Joeta Gonzaleze. Vítězství slavil i Robert Easter Jr. a Erickson Lubin.

Shakur „Fearless“ Stevenson (13-0-0, 7 KO) vs. Joet Gonzalez (23-1-0, 14 KO) – O uvolněný titul WBO v pérové váze se v noci ze soboty na neděli utkali dva Američani. Jednoznačné vítězství na body nakonec mohl slavit dvaadvacetiletý Stevenson. Stříbrný olympijský medailista z Ria k ničemu nepustil svého o čtyři roky staršího soka a naprosto hladce jej zdolal 3x 119-109. „Joet je sakra tvrdý bojovník. Nelžu vám, protože on je fakt extrémně tvrdý. Chovám k němu obrovský respekt a doufám, že po tomto souboji se konečně usmíříme.“ – Prohlásil novopečený šampion, jenž chodí právě s Gonzalezovou sestrou a jejich vztahy nejsou zrovna nejlepší.

Erickson „The Hammer“ Lubin (22-1-0, 16 KO) vs. Nathaniel „Nate The Great“ Gallimore (21-4-1, 17 KO) – Čtyřiadvacetiletý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa v super welterové váze Erickson Lubin se stále tak trošku vzpamatovává z jednokolového výprasku od Jermella Charla. Aktuálně má za sebou čtyři výhry v řadě, ale ta poslední, která se rodila tuto noc, nebyla úplně snadná, byť byla naprosto jednoznačná. O sedm let starší Gallimore dokázal duel dotáhnout až do bodového verdiktu, jenž však byl naprosto jasný. Lubin zvítězil u všech tří bodových sudí v poměru 99-91 a aktuálně mu patří třináctá pozice.

Robert Easter Jr. (22-1-1, 14 KO) vs. Adrian „Tigre“ Granados (20-8-2, 14 KO) – V americkém Readingu se představil, stejně jako Lubin, i osmadvacetiletý Robert Easter. Ten se podobně jako jeho krajan snaží zapomenout na dva předešlé nevydařené souboje a naskočit na vítěznou vlnu a to se mu v této noci celkem i podařilo. Zkušeného Adriana Granadose sice porazil na body v poměru 98-92, 97-93 a 100-90, ale zejména poslední bodový verdikt od Johna Poturaje, jenž neviděl Granadose vyhrát ani kolo, byl naprosto mimo. Naopak třicetiletý Mexičan ukázal hodně velké srdce a také velké zlepšení od souboje s Dannym Garciou. „Myslel jsem si, že jsem vyhrál.“ – Smutnil po souboji borec s přezdívkou „Tigre“. Za pravdu mu tak nějak dávají i statistiky úderů, protože zatímco on trefil 391 z 994 úderů, tak jeho soupeř trefil 239 z 821 úderů.