Sergiy Derevyanchenko chce další velké souboje. Odvetu s Golovkinem, či duel s Charlem, nebo Alvarezem!

Bývalý dvojnásobný neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa a aktuální pětka střední váhy Sergiy „The Technician“ Derevyanchenko (13-2-0, 10 KO) stále touží po tom, stát se světovým šampionem. Podaří se mu to?

Sergiy Derevyanchenko má za sebou již dva titulové souboje, bohužel ani jeden neskončil v jeho prospěch, byť předvedl skvělé výkony a favoritům hodně zavařil. Koncem roku 2018 padl velice těsně s bývalým šampionem IBF Danielem „Miracle Man“ Jacobsem (36-3-0, 30 KO) v poměru 2x 115:112 a 114:113. O rok později nestačil na hvězdného kazašského knockoutéra Gennady „GGG“ Golovkina (40-1-1, 35 KO) v poměru 2x 115-112 a 114:113. Čtyřiatřicetiletý Ukrajinec však vždycky ukázal, že je schopný se měřit se světovou špičkou a sen o světovém titulu rozhodně nehází do koše. Naopak. Ještě tento rok by se rád vydal směrem k další bitvě o světové pásy.

„Moc rád se dívám na můj souboj s Golovkinem a jsem rád, že se fanouškům tato bitva líbila. Cítím, že jsem celému světu dokázal, že se mohu měřit s těmi nejlepšími. Neustále na sobě pracuji a zlepšuji se každým dnem. Chtěl bych další titulovou šanci ještě tento rok. Věřím, že rok 2020 může být ještě skvělým rokem a velice se těším, až se budu moci vrátit do New Yorku a zpět do ringu. Zajímal by mě souboj s šampionem WBC Jermallem Charlem, nebo Canelem Alvarezem. Rozhodně bych chtěl i odvetu s Golovkinem. Vezmu každý souboj, který mě opět přiblíží k mému snu stát se mistrem světa střední váhy.“ – Prozradil odhodlaný Derevyanchenko. Povede se mu to? Kvality na to určitě má a ke splnění snu mu vždy chyběl jen pomyslný krůček.