Sergio Martinez chce opět bojovat tituly!

Pětačtyřicetiletý argentinský boxer a bývalý světový šampión super velterové a střední váhy Sergio Martinez pomýšlí na titulový zápas. Po návratu do ringu ukazuje skvělou formu!

„Maravilla“ Sergio Martinez (53-3-2, 30 KO) získal svůj první světový titul IBO již v roce 2003 v super velterové váze, když vybodoval britského boxera Richarda Williamse. V roce 2010 získal tituly WBO a WBC ve střední váze, když vybodoval Američana Kelly Pavlika.

Kariéru ukončil v červnu 2014, kdy prohrál před limitem s Portorikáncem Miguelem Cottem a ztratil pás WBC. V roce 2020 po šestiletém sportovním důchodu ohlásil velký návrat a nutno říct, že se mu zatím více jak daří.

Nejdříve v srpnu knockoutoval v sedmém kole španělského boxera Jose Miguela Fandinoho a v prosinci v devátém kole ukončil finského soupeře Jussi Koivulu. Martinezovi aktuálně patří devadesátá pozice ve světovém ratingu, ale pomýšlí na titulové zápasy.

„Chci do konce příštího roku vyzvat Japonce Muratu a sebrat mu titul. Ale než to udělám, potřebuji vyhrát ještě dva kvalitní zápasy. Cítím se ve skvělé formě a myslím, že titul získám“. řekl odhodlaně Martinez

Ryota Murata (16-2-0, 13 KO) má v držení titul organizace WBA, který získal v roce 2017, když v odvetě zničil před limitem Kamerunce Hassana N’Dam N’Jikama. Japonec naposledy boxoval v prosinci 2019, kdy ve čtvrtém kole zničil kanadského boxera Stevena Butlera.