Sergey Kovalev utekl hrobníkovi z lopaty. Čeká jej souboj se Saulem Alvarezem?

Sergey „Krusher“ Kovalev (34-3-1, 29 KO) sice včera obhájil titul WBO polotěžké váhy na domácí půdě, ale neměl daleko k tomu, aby o svůj pás přišel. Nyní by jej měl čekat listopadový šlágr s mexickým šampionem střední váhy, Saulem „Canelo“ Alvarezem (52-1-2, 35 KO).

Ruský král polotěžké váhy začal včerejší souboj s britským sokem v Čeljabinsku dobře. Kvalitně pracoval přední rukou, kterou postupně ničil povinného vyzývatele Anthonyho Yardeho (18-1-0, 17 KO). Ve čtvrtém kole to už vypadalo na jednoznačný triumf šestatřicetiletého „Krushera“, ovšem ten jak kdyby přehodnotil svůj bojový plán. Najednou se s mladším Britem začal pouštět do přestřelek na krátko a málem jej to stálo zápas. V osmém dějství to dokonce vypadalo, že Kovalev souboj nedotáhne do vítězného konce a že jej Yarde ukončí. Nestalo se. Ruský šampion zvládl toto kolo přežít a rodák z Londýna zde nechal až příliš sil. V jedenáctém kole si dokonce naběhl na tvrdou přední šampiona a byl konec.

Kovalev mohl začít slavit obhajobu titulu WBO a nezapomněl zmínit ani nedávno zesnulého krajana, Maxima „Mad Max“ Dadasheva (13-1-0, 11 KO). „Všichni zde slaví, ale pro mě to není jednoduché, protože myslím na Maxima. Toto vítězství bych rád věnoval jemu.“ – Sdělil dojatě. Nyní by jej měl čekat listopadový souboj s mexickou superstar, Saulem Alvarezem. Pokud tedy vše dobře dopadne a jednání proběhnou tak, jak mají. Devětadvacetiletý král střední váhy zatoužil po titulu ve čtvrté váhové kategorii a jak se včera ukázalo, tak Kovalev by mohl být tím správným mužem. Podle zákulisních informací by se měl souboj odehrát 2.11.2019, nebo 9.11.2019 v Las Vegas a rodák z Kopějska by měl inkasovat kolem deseti milionů dolarů.