Sergey Kovalev se vrátí do ringu 25.4.2020 v souboji se Sullivanem Barrerou!

Bývalý šampion a aktuální světová dvojka polotěžké váhy Sergey „Krusher“ Kovalev (34-4-1, 29 KO) se vrátí do ringu 25.4.2020 v souboji se světovou šestnáctkou Sullivanem Barrerou (22-3-0, 14 KO).

25.4.2020 se na galavečeru DAZN vrátí do ringu trojnásobný šampion polotěžké váhy Sergey Kovalev. Šestatřicetiletý ruský válečník si to rozdá s o dva roky starším Kubáncem Sullivanem Barrerou. Původně se spekulovalo o tom, že se ruská dvojka polotěžké váhy přesune o váhovou kategorii výše, ale to se zatím nepotvrdilo, byť souboj s kubánskou jedničkou proběhne v meziváze do 180 liber (81,64 kilogramů). Otázkou je, jestli jde v tomto případě o krok směrem ke křížové váze, nebo se rodákovi z Kopějska zkrátka nechce hubnout.

Každopádně pro Kovaleva jde o první souboj od listopadové prohry s hvězdným Mexičanem Saulem „Canelo“ Alvarezem (53-1-2, 36 KO), jenž jej ukončil v jedenáctém kole knockoutem a obral jej o pás šampiona WBO. Barrera jde do tohoto střetu také po porážce. Tu mu uštědřil v polovině června Jesse Hart. Kubánec však rozhodně nebude lehkým soustem. V profesionálním ringu prohrál pouze třikrát a to s Andre Wardem, Dmitrym Bivolem a již zmíněným Hartem. Naopak dokázal porazit Joa Smitha Jr., nebo Vyacheslava Shabranského.